1-3 серпня у Луцьку на території міського іподрому відбувся восьмий фестиваль патріотичної музики – «Бандерштат». Відвідувачі нарекли його особливим з двох причин: по-перше, цьогоріч фестиваль українського опору пройшов найбільш колоритно, а по-друге, хоч як сумно б це звучало, ще ніколи «Бандерштат» не організовували в умовах війни.

«Проводити чи не проводити?» – дуже довго ламали голови над цим питанням засновники фесту, але врешті-решт наважилися. «Україна повинна жити і боротися за своє існування і там – на Сході, і тут – на Заході. А «Бандерштат» точно цьому сприяє!» – зауважили організатори.

Фестиваль уже став хорошою традицією незалежної України, адже має на меті виховання патріотичної молоді, пропагує здоровий спосіб життя та любов до національних символів. Можливо, через це фест з регіонального поступово перетворився на міжнародний: гості завітали не лише з України, а й з Білорусі, Росії, Чехії, Польщі та навіть з далекої Республіки Конго. На «Бандерштаті» усе культурно і цивілізовано. Функціонували чотири сцени: основна музична, нічна акустична, літературна та гутіркова. Усі бажаючі мали змогу взяти участь у майстер-класах, долучитися до спортивних змагань, екскурсій чи занять йогою, відвідати ярмарку місцевих митців, енто-фотовиставку Анни Сенік, та виставку постерів «Волинське Полісся» Олега Борячка, а ще розглянути банери з детальною історією УПА, намалювати боді-арт або зробити безкоштовне патріотичне тату.

Також під час фестивалю волонтери збирали кошти для військових, які беруть участь в АТО. Гурт «Широкий Лан» під час виступу провів акцію на підтримку бійців. Музиканти запропонували гостям написати на прапорах побажання для українських військових і пообіцяли передати ці прапори в зону АТО. Фішкою цьогорічного «Бандерштату» стало проведення двох флешмобів. Перший – послання східному сусіду. Понад півтори тисячі учасників фестивалю вибудували популярну в Україні абревіатуру «ПТН-ПНХ». Другий – флешмоб від «Вишиванка Фест». Відвідувачі мали змогу долучитися до створення вишитого пано з надписом «В ідеї НАЦІЯ міцна».

Упродовж трьох днів з гутіркової сцени звучали цікаві лекції та історії. Серед запрошених спікерів були Тарас Ткаченко – режисер фільму «Повстання духом», Єгор Соболєв – голова Люстраційного комітету України, учасники подій 19-20 лютого на Майдані – Олександр Гуч та Володимир Пастушок, Зураб Аласанія – журналіст, генеральний директор Національної телекомпанії України, Андрій Кузнєцов – редактор відомого суспільно-політичного пабліка «Orange», Юрій Михальчишин – народний депутат України від ВО «Свобода», представники білоруського добровольчого загону «Пагоня», Дмитро Добродомов – генеральний директор медіахолдингу ZIK та багато інших. Традиційними гостями фестивалю також стали члени Братства вояків ОУН-УПА Волинського краю імені Клима Савура, зустрічі з якими бандерштатівці люблять по-особливому.

На головній музичній сцені своєю невичерпною енергією ділилися зі слухачами виконавці з України, Ірландії, Білорусі. Серед учасників були як загально відомі гурти: «Дзвони Сонця», «К402», «Веремій», «Дикі Серцем», «KETO», «Роллікс», так і молоді: «Garage Drum Show», «Світлотінь» та «RIZUPS». Бандерштатівці також мали нагоду оцінити новий проект Сашка Положинського – гурт «Був’є». Надзвичайно схвилював і розчулив слухачів Олексій Шкуропатський з гурту «F.R.A.M.», який виконав Гімн України на волинці. Хедлайнерами фестивалю стали гурти «Моторолла», «Кому Вниз» та «Скрябін».

З літературної сцени цього року як ніколи багато говорили про війну. Особливо схвилювали бандерштатівців поезії луганчанки Люби Якимчук та львів’янина Юхима Дишканта. Звичайно, були й ліричні твори про кохання та родинний затишок. Свою творчість презентували Віталій Ткачук, Олена Герасим’юк, Ольга Буць, Олена Максименко та багатьох інших. Письменники також висловили бажання зібратись на «Бандерштаті» наступного року вже у мирний час і читати побільше добрих віршів.

З 12 ночі і до самого ранку тривали виступи на акустичній сцені. Учасники фестивалю, яких сон покинув на цілі три доби, змогли почути такі гурти, як «Механічний Апельсин», «Суренж», «Відстань», «SWEETLO», «Сни Дріади», «Периферія».

Загалом «Бандерштат» усім відвідувачам дуже сподобався, і зауважень не було, хіба що «бракувало новин – телефон швидко розряджався, а хотілось бути в курсі того, що відбувається в країні, на Сході, особливо в такий час. Було б круто, якби організували екран для трансляції новин…» – поділилась враженнями учасниця фестивалю. А ті, хто відвідували фест неодноразово порадили новачкам у наступному році обов’язково приїжджати великою компанією, не забути казанок, кружки, сковорідки, взяти гітару і побільше кави, адже час фестивалю – то не час для сну.

Інна Кролевецька
Фото використано з дозволу адміністрації офіційного сайту “Бандерштату”

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment