Юрій Винничук: Російськомовне населення України – не українці

Письменник Юрій Винничук заперечив приналежність російськомовних громадян України до українців.

Про це він сказав у інтерв’ю журналу “Тиждень“.

“У моєму розумінні російськомовне населення України — росіяни й представники інших націй — не українці. І серед етнічних російськомовних українців дуже і дуже мало таких людей, які стають на захист російської. Якщо подивитися, як користувачі Facebook чубляться на мовну тему, то дуже добре видно, хто є хто. Українське прізвище теж не запорука, що то українець. Наприклад, Кравець може бути як українцем, так і євреєм. Водночас російськомовні українці — це така історія, яка з часом себе відживе. Російськомовні росіяни та представники інших націй є і хай собі, та їх насправді вже дуже мало в Україні”, – каже письменник.

Читайте також: Міф про багатонаціональність України

“У нас 2001 року був сфальсифікований перепис населення. Аби продемонструвати, що в Україні живе менше українців, ніж насправді, й більше росіян, чого в реальності не було. Зафіксували, що русинів у нас начебто 10 тис. осіб, гуцулів близько 100 тис., але не в цьому омана, бо вигадали багато підступних речей. Наприклад, лічили представників якихось дрібних етносів із Півночі, із Сибіру й потім виявили, що їх, коряків, аборигенів півночі Камчатки, тут більше, ніж у Росії. Це така сама містифікація, як гноми й ельфи, про яких там теж не забули. І за цими вигаданими розрахунками вийшло, що маємо 17,3% росіян на території України. Потім Путін виголошує, що в Україні живе 17 млн «русскіх», тобто 17% перетворилися раптом у 17 млн. Повний абсурд. До того ж від часу перепису кількість населення в Україні відчутно зменшилася, і насамперед у російському-російськомовному сегменті. Приріст — невеликий — маємо в Західній та Центральній Україні. Думаю, що росіян в Україні нині не більше ніж 5 млн і їхня кількість зменшиться”.

Читайте також: Ще кілька слів про “російськомовних українців”

“Є статистика про те, як реагує україномовне населення на російську, як реагує російськомовне на українську, які реакції в етнічних росіян. І з кожним роком національна самосвідомість зростає. От нещодавно Ярослав Грицак показував на своїй лекції графіки й таблиці про такі позитивні зрушення. Навіть серед росіян, які живуть в Україні, є ненависть до путінської Росії та є повага й любов до України. Цей процес хоч і повільно, але таки відбувається. На державному рівні потрібно працювати з молодим поколінням, зі старшими поколіннями російськомовних важко щось у такому віці вдіяти: їх уже майже неможливо переконати. А починати треба зі шкіл і садочків, які наче й українські, та діти там розмовляють між собою російською. І вчителі переформатовані, бо ж раніше вони викладали російською, і мислили цією мовою, і світ сприймали. Чи складали такі вчителі іспит на знання української? А мали б. Пройти перекваліфікацію. У всьому світі це обов’язкова умова для громадянина — знання державної мови”, – каже Юрій Винничук.

Читайте також: Василь Шкляр: Для нації головне – мова

Поділитися:
 • 1.3K
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1.3K
  Shares
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір

21 Comments

   • Ні,немає!Я погано володію ПК,а телефон у мене старовинний!Я тут так-однім пальцем стукаю,просто САМ ОДИН і ДАЛЕКО,а хочеться ЗІ СВОЇМИ СПІЛКУВАТИСЯ!

     • Та я в Україні,але далеко від друзів та знайомих!!Скоро буду в Києві!!

 1. коли я буваю у Львові то спілкуюся українською мовою, але місцеві толерасти “із уважєнія”,, дізнавшись що я з Одеси, зразу пропонують спілкуватися “на рюском”. Це в мене викликає більше обурення ніж патріоти, що запропонували кацапській журналістці спілкуватися державною мовою.

   • чому ж. І вдома розмовляю. Але ж Одеса ж не претендує на роль українського П’ємонту. А Львів, як я переконався – П’ємонт липовий.

 2. А якщо написати англійською, з’явиться “!!!ENGLISHE TEXT!!!”?

  • Ні, з’явиться !!!FUCK OFF!!! Можете вже прочитати й виконати, не треба напружуватися писанням іноземних літер.

 3. Для мене іноземні літери і навіть слова не проблема.
  Це для вас вони як червона ганчірка для бика.

Comments are closed.