У Києві пройшов з’їзд викладачів російської мови й літератури, на якому було прийнято рішення про створення громадського руху “За родной язьік!”

Як інформує “Главком“, викладачі висловили підтримку законопроекту Євгена Балицького, а також заснували спеціальну щорічну премію для підтримки викладачів російської мови.

Виступаючи перед присутніми, співголова руху Алєксандр Жєлєзняк заявив: “Щоб забезпечити мир і громадський спокій у країні, уникнути подальших спекуляцій на мовному питанні, на мій погляд, необхідно прийняти законопроект «Про забезпечення державної підтримки заходів з розвитку, популяризації та захисту російської мови в Україні», розроблений народним депутатом Євгеном Балицьким”.

Другий співголова руху Сєргєй Аксєнєнко зазначив, що “у лютому 2015 року соціологічне опитування КМІС, проведене в усіх регіонах України, показало, що 52% опитаних виступають за надання російській мові статусу другої офіційної в регіонах, де цього бажає більшість населення”.

Учасники заходу в своїх виступах заявляли про небезпеку скорочення програм російської мови й літератури, оцінювали “мовні законопроекти”. На думку присутніх, вони дестабілізують і так напружену ситуацію в суспільстві.

Для популяризації ідей форуму делегати з’їзду заснували щорічну премію, мета якої – заохочувати найкращих викладачів російської мови і літератури. Кошти вирішено збирати через веб-сайт, який стане платформою краудфандингу проекту.

Як відомо, 26 грудня 2016 року народний депутат із фракції «Опозиційний блок» Євген Балицький зареєстрував у Верховній Раді законопроект про забезпечення державної підтримки заходів з розвитку, популяризації і захисту російської мови.

Раніше “Український простірповідомляв, що у Верховній Раді було зареєстровано проект закону “Про державну мову”. Петицію про прийняття закону за основу й винесення на розгляд парламенту українці підписують тут.

Володимир Криницький

* * *

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 267
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  267
  Shares

Leave a Comment