Японія й Норвегія надали Україні 760 млн доларів без зобов’язань. Ці кошти підуть на часткове покриття витрат державного бюджету та інших цілей. Про це поінформувало Міністерство фінансів України.
Зазначається, що Токіо виділило 465 млн доларів, а Осло – 295 млн доларів.
Ці гроші українська сторона виділить на такі цілі:
- покриття витрат держбюджету, які не стосуються безпекової та оборонної галузей;
- пенсії;
- виплати службовцям ДСНС та педагогам.
За словами міністра фінансів Сергія Марченка, з моменту початку повномасштабної війни в Україні уряди Японії та Норвегії багато разів показували Україні свою підтримку та солідарність. Ця допомога дуже важлива для видатків на соцсферу у час російської агресії.
Цьогоріч донори вже надали Україні 1,2 млрд доларів за проєктом Світового банку. Близько 75% із цієї суми – це грантові кошти.
Нагадаємо, що наприкінці минулого року за проєктами Світового банку український бюджет отримав майже 950 млн доларів.
А вже в 2024-му Токіо виділило, зокрема, 37 млн доларів, щоб купити системи для виявлення дронів.
