Російська агресія не загрожує країнам Євросоюзу, оскільки армія РФ вже третій рік не може перемогти Україну. Про це, як повідомляє Reuters, заявив прем’єр Угорщини Віктор Орбан в інтерв’ю державному радіо.
Урядовець сказав, що армія РФ веде серйозну та важку війну з українцями. На переконання Віктора Орбана, росіяни вже показали межі своїх можливостей в Україні.
«Якби російські військові були достатньо сильні, щоб перемогти українців одним махом, вони б уже це зробили», – сказав очільник угорського уряду.
На його переконання, малоймовірно, щоб Росія, або інша країна напала на НАТО. Шанси на це мізерні, бо військовий потенціал Альянсу набагато більший, ніж військові ресурси, що є в розпорядженні України.
Будь-які твердження про те, що Росія готує напад на учасників Альянсу Орбан вважає прелюдією до глибшого залучення західних країн у війну в Україні. Події, що наразі відбуваються у Вашингтоні та Брюсселі, він назвав підготовкою до вступу Євросоюзу у війну.
Раніше про ризик війни високої інтенсивності у Європі казав верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Виступаючи на форумі Nueva Economia Forum дипломат сказав, що війна в Україні загрожує всім країнам євроблоку.
Закликав готуватися до широкомасштабної війни на європейському континенті глава міноборони Німеччини Борис Пісторіус. Загроза нападу йде з Росії, очільник якої Володимир Путін, за словами Пісторіуса, схожий на Гітлера.
