Відомий канадський журналіст і дослідник північноамериканської політики Мартін Лоренс оцінив ненормальне становище, коли міністрові закордонних справ Канади Христі Фріланд досі заборонено в’їзд у Росію.

Про це Мартін Лоренс з властивими йому гумором і дотепністю написав у своїй колонці на The Globe and Mail.

«Наш міністр закордонних справ Христя Фріланд не їстиме борщу й млинців у Росії найближчим часом. Може, навіть ніколи. Вона відрізняється від інших міністрів. Вона – персона нон грата в тій країні», – пише Лоренс.

Пані Фріланд потрапила до російського чорного списку три роки тому разом із 12 іншими канадцями – у відповідь на санкції, введені через російську агресію в Україні.

«Протистояння триває. І новина про те, що уряд Трюдо збирається відновити військову місію підготовки українських військ тільки підсилює фрустрацію в Кремлі з приводу пані Фріланд. Коли її призначили міністром закордонних справ, російські державні медіа сповістили «катастрофу в канадсько-російських відносинах», – нагадує автор.

Росіян налякала різка й дуже яскрава колишня журналістка українського походження. Вони підозрюють, що її позиція буде жорсткішою, ніж позиція колишнього міністра. Справді, вона може бути такою – і не безпідставно. Її російський колега, міністр закордонних справ Сєргєй Лавров, вийшов на подіум на минулому тижні, і під час свого шоу владності і зарозумілості оголосив початок «пост-західного світового порядку».
 
Поведінка Кремля при Путіні стає все більш і більш образливою, і Канада, каже Ролан Паріс, колишній радник із зовнішньої політики Джастіна Трюдо, навряд чи застрахована від ударів.

«Ліберальні демократії, які піддаються російським руйнівним операціями під час виборів, повинні об’єднатися, щоб протистояти їм. Не існує причин, чому ми не будемо схильні до такої ж підривної діяльності», – цитує Паріса Лоренс.
 
«Стівен Харпер виправдано зайняв жорстку позицію щодо Путіна, але він також закрив канали комунікації в цьому процесі. Уряд Трюдо відновив діалог у низці тематик, в першу чергу з питань Арктики. Заборона на в’їзд пані Фріланд не означає, що вона не може вести переговорів. Вона говорила з Лавровим минулого тижня. Колишній прем’єр-міністр Жан Кретьєн підтримував зв’язок з Путіним і готовий допомогти пану Трюдо в російських справах. Але ми не побачимо таких відкритих дверей, як у Вашингтоні минулого тижня за допомогою Брайана Малруні.

Відносини наших лідерів з російськими бували хорошими. Пан Малруні був на полюванні з Борисом Єльциним. Вони стріляли кабанів. П’єр Трюдо мав тісний зв’язок з радянським послом Александром Яковлєвим, який, спираючись на свій канадський досвід, став найкращим стратегом Міхаїла Горбачова в подоланні тоталітаризму.
 
Але зараз все інакше. У відносинах з Москвою і Вашингтоном прецеденти слід відкинути. Заборона в’їзду для нашого міністра закордонних справ з боку Росії є лише невеликим символом того, якою дивною стала геополітика. І вона не турбує пані Фріланд. І не має турбувати. З огляду на спосіб дій російського бандита, ця заборона на в’їзд більше схоже на відзнаку», – підсумовує Мартін Лоренс.

Як повідомляв «Український простір», прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо доручив міністрам закордонних справ і оборони переглянути політику застосування канадських військ за межами країни з огляду на національні інтереси Канади.

Володимир Криницький

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:

Leave a Comment