Росія фактично продовжує процес експансії у Білорусі, використовуючи економічні механізми.

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив колишній Надзвичайний та Повноважний посол України в Білорусі Роман Безсмертний.

На його думку, об’єднання Росії та Білорусі не обов’язково має бути закріплене формально, але вчорашня заява Лукашенка лише підтверджує «експансіоністське захоплення Білорусі».

«Відбувається захоплення Росією майна, ресурсів Білорусі, обмеження політичного суверенітету. А відбріхування Лукашенка лише підтверджує, що цей процес триває», – вважає Безсмертний.

Політик нагадав, що загострення у відносинах Росії та Білорусі мають циклічний характер. Як правило, це листопад-грудень, коли актуальною стає дискусія по тарифах на енергоресурси. Далі – березень-квітень, коли починаються розмови про кредити для Білорусі.

«І так кожного року на шальку терезів ставляться з одного боку тарифи і сума кредиту, а з іншого – глибина «інтегрування» Білорусі в Росію», – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лукашенко запідозрив Москву в спробах приєднати Білорусь до Росії

За словами Безсмертного, теза про те, що Росія годує Білорусь – це велика брехня.

«Насправді Росія паразитує на Білорусі, а Лукашенко у цій схемі – лише інструмент для роздягання білоруса», – заявив колишній посол.

Він пояснив, що давальницька схема з нафтою і газом – це не дотування, а забирання ресурсу в Білорусі. Через те, що дві країни – єдина митна територія, усі експортно-імпортні операції обліковуються і обраховуються у Москві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лукашенко відмовився грати з Путіном у хокей: «Нема коли, справ багато»

«З усього цього статистично Білорусь отримує ледь 18%. Хоча в реальних показниках її заробіток мав би досягати майже 40%. Сьогодні немає зовнішньоекономічної операції, від якої б не програвала Білорусь. Паралельно із цим іде захоплення майна цієї країни», – наголосив Безсмертний.

За його словами, якщо сам Лукашенко ще має певний «наїдок» від здачі державних інтересів, то найбільше програють від російського захоплення звичайні білоруси.

Поділитися:

Leave a Comment