У США набирає обертів новий скандал, і на цей раз не обійшлося без представників України.

Відправною точкою стали заяви, зроблені генеральним прокурором Юрієм Луценком в інтерв’ю виданню The Hill. Зокрема, Луценко у другій частині свого інтерв’ю говорить, що звільнення екс-генпрокурора Віктора Шокіна пов’язано зі справою компанії Burisma, де в раді директорів з 2015 року працює син Джо Байдена Хантер. Компанією Burisma володіє колишній міністр екології часів Януковича Микола Злочевський.

За словами генерального прокурора, згідно з документами справи, члени ради директорів Burisma отримали 17 млн ​​доларів сумнівного походження. А справу за компанії після звільнення Шокіна передали в настільки улюблене посольством США НАБУ, де його по-тихому закрили. Варто відзначити, що глава НАБУ Ситник, недавно викритий в шпигунстві проти Трампа, завжди користувався особливою прихильністю адміністрації Обами.

Тобто, виходить, що віце-президент США дозволяв собі втручатися в справи України заради того, щоб його син міг і далі наживатися на, очевидно, вкрадених у українців коштах.

Автори також згадують і інші “подвиги” Байдена в Україні. У повідомленні цитується абзац зі статті PJmedia:

“Відносини сім’ї Байденів з українською компанією Burisma полягали в тому, щоб виключити одного з найвідоміших мафіозних банкірів країни, Ігоря Коломойського, зі списку заборон на видачу віз в США. Під керівництвом Байдена допомогу в розмірі 3 мільярдів доларів надійшла в Україну, і компанія його сина була причетна до зникнення 1,8 мільярда доларів цих грошей”.

За даними авторів, ці гроші надійшли від МВФ на рахунки в “Приватбанку”, тоді ще належав Коломойському, а потім зникли. Причому, в статті йдеться про те, що, за даними “Наших Грошей”, “ця угода на 1,8 мільярда доларів за допомогою підроблених контрактів була просто операцією з відмивання коштів”.

Так, ця тема і раніше фігурувала в американських ЗМІ, але тепер вона отримала нові підтвердження, і прихильники Дональда Трампа вже говорять про початок розслідування. А ми можемо говорити про фактично хабарах, які отримував Джо Баден від українських олігархів. З якими він робив “маленький”, але дуже незаконний “бізнес”.

Отримуємо таку дивну підтримку України з боку адміністрації Обами: підтримуємо, але не всіх, а тільки тих, хто з нами “працює”. І тримаємо їх “на короткому повідці”. І в цьому контексті, до речі, варто звернути увагу на обережні (поки що) заяви все тих же прихильників Трампа: “Тепер ми розуміємо, чому Обамі було ок, коли Путін забрав Крим, і чому він не направляв Порошенку військову допомогу”.

Поділитися: