Префект Конгрегації Східних Церков у Сербії провів офіційні зустрічі й узяв участь у святкуваннях з нагоди піднесення до рівня Єпархії місцевого Апостольського Екзархату для вірних візантійського обряду.

Візит до Предстоятеля Сербської ПЦ
Урочистості в Новому Саді
Проголошення єпархії та інтронізація Єпарха
Історична довідка

Кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації Східних Церков, відвідав Сербію. Головною метою візиту була участь у святкуваннях з нагоди проголошення Єпархії святого Миколая в Руському Керестурі для вірних візантійського обряду та введення на престол першого Єпарха.

Як було оголошено 6 грудня 2018 р., Папа Франциск підніс Апостольський Екзархат для вірних візантійського обряду, що проживають у Сербії, до рівня Єпархії, надаючи новій церковній структурі титул «Єпархія святого Миколая з осідком в Руському Керестурі». Першим Єпархом Святіший Отець призначив тодішнього екзарха владику Юрія Джуджара.

Візит до Предстоятеля Сербської ПЦ

В суботу, 18 травня, кардинал Сандрі відвідав Патріарха Іринея, предстоятеля Сербської ПЦ.

Префект Конгрегації передав вітання від Папи Франциска й склав побажання з нагоди святкування 800-річчя автокефалії Сербської ПЦ.

Зустріч також стала нагодою обговорити різні теми спільного зацікавлення. Опісля ватиканська делегація відвідала патріарший катедральний собор та храм святого Сави.

Урочистості в Новому Саді

Також кардинал Сандрі прибув до Нового Сада, адміністративного центру Воєводини, де також розташований осідок греко-католицького єпарха.

В співкатедральному соборі святих Петра і Павла відслужено вечірню та відбулася урочиста академія.

У заході взяли участь єпископи й духовенство з України, Угорщини, Хорватії, Словаччини, Канади, Німеччини, Північної Македонії, Греції.

Проголошення єпархії та інтронізація Єпарха

Вранці 19 травня, учасники святкувань прибули до Руського Керестура, де в катедральному соборі святого Миколая відслужено архиєрейську Божественну Літургію, під час якої прочитано папські булли про створення Єпархії та призначення Єпарха.

Префект Конгрегації Східних Церков ввів владику Юрія на єпархіальну катедру, а після читання Євангелії виголосив проповідь.

Коментуючи євангельську розповідь про зустріч Ісуса з жінкою-самарянкою, яка перемінила її життя, проповідник зауважив, що кожному з нас сьогодні пропонується зустрітися з Ісусом, дозволити, аби Він зцілив рани серця, завдані гріхом, які закривають нас перед Богом і перед ближніми. Боже ж милосердя, водночас, не є даром, який робить нас непорушними, а, навпаки, спонукає ступити на дорогу свідчення.

Історична довідка

Апостольський Екзархат для греко-католиків Сербії і Чорногорії був створений 28 серпня 2003 року виокремленням з Крижевацької єпархії, яка до 2001 року охоплювала греко-католиків на всіх теренах колишньої Югославії. З 2013 року ця структура стала називатися Апостольський екзархат у Сербії. Серед вірних нової єпархії, яких нараховується приблизно 22 тисячі – нащадки вихідців з України (Закарпаття і Галичини), хорвати й румуни.

Поділитися: