У каталозі “Державного центрального музею сучасної історії Росії” було виявлено захоплені на Донбасі речі військових України.

Про це повідомляє Мілітарний.

Каталог музею було опубліковано на сайті “Государственный каталог Музейного фонда Российской Федерации”.

Так одна з речей у каталозі – це обгоріла пряжка ременя українського військового зі спаленої бронемашини у 2014 році.

«Пряжка-бляха з символікою українського прапора “Тризуб”. Привезена військовим кореспондентом “Комсомольської Правди” Стешиним Д.А. з відрядження в “ДНР” у 2014 році як військовий трофей з обгорілої машини піхоти», – йдеться в описі.

Далі було знайдено у каталозі бронежилет “Корсар” українського виробництва, який призначався військовим України.

У каталозі зазначено, що бронежилет належав бійцю Збройних сил України та був привезений кореспондентом “Федерального Агентства Новин” Романовським К.А. з відрядження в “ДНР” у 2015 році.

Виявлено кокарду з форменого головного убору військового Збройних сил України за 2014 рік.

Також виявлено прапори України. Один з прапорів було захоплено у Донецькому аеропорту.

«Прапор України, посічений осколками самохідної реактивної системи залпового вогню РСЗВ “Град”. Привезений військовим кореспондентом “Комсомольської Правди” Стешиною Д.А. з відрядження в “ДНР”, з місця боїв за аеропорт», – йдеться в описі каталогу.

Ще один захоплений прапор з каталогу “бойових трофеїв” музею – волонтерський, який був відправлений українським військовим.

Музей “сучасної історії Росії” розташований в центрі Москви. Заявлено, що місія музею – «популяризація історичної спадщини сучасної Росії, формування патріотичної громадянської позиції, виховання гордості та відповідальності за сьогодення і майбутнє Росії у молодого покоління».

Поділитися: