Кожне четверте-п’яте звернення, яке протягом 2021 року надійшло на адресу Секретаріату Уповноваженого щодо порушення мовного Закону – від киян.

Про це в ефірі “Українського радіо” сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“Мешканці столиці скаржилися на відсутність українськомовних версій інтернет-магазинів, на обслуговування недержавною мовою, фіксували порушення у сферах освіти, зовнішньої реклами. Ну, і звичайно, це питання недотримання окремими депутатами місцевих рад, і Київради в тому числі, мовного Закону”, – зауважив Тарас Кремінь.

За словами Уповноваженого, протягом 2021 року на його адресу надійшло 3574 звернення про порушення мовного Закону. І фактично кожне четверте-п’яте звернення від киян.

“Для мене Київ – це еталон. І в питаннях мовної політики, дотримання мовного законодавства він має бути серед лідерів. Тому я хочу подякувати свідомим громадянам, мешканцям Києва, які надсилають на нашу адресу звернення та скарги. Але в той же час потрібно працювати над тим, щоб таких порушень ставало якомога меньше. Я публічно звертаюсь до керівництва Києва і Київської області, негайно втрутитися в цю ситуацію, затвердити міську і обласну програми розвитку української мови, як це зроблено в інших областях (для прикладу, на Харківщині та Кіровоградщині), запровадити мережу безкоштовних курсів з вивчення української мови, забезпечити необхідними умовами іспитові майданчики і центри проведення іспитів на рівень володіння державною мовою для потенційних державних службовців. І звичайно здійснювати постійний та позаплановий контроль тих сфер, які є проблемними”, – сказав Тарас Кремінь.

За словами Уповноваженого, протягом 2021 року в Києві найбільше порушень було зафіксовано у сферах обслуговування і зовнішньої реклами.
“Органи місцевої влади мають подбати про те, щоб кияни були забезпечені своїм конституційним правом на отримання інформації та послуг державною мовою”, – наголосив Тарас Кремінь.

Поділитися: