Підтримка Росії за 3 роки зросла з 54% до 69%. І хоч більшість білорусів вважає, що Білорусь має залишатися окремою державою, у питаннях інтеграції між ЄС і Росією більшість віддає перевагу РФ.

Про високі проросійські настрої свідчать результати опитування, яке провела в березні-квітні цього року Білоруська аналітична майстерня, інформує “Новий час“.

На запитання “У якому союзі держав було б краще жити народу Білорусі: Європейському союзі чи в союзі з Росією?” 41,7% відповіли “скоріше в союзі з Росією”, 22,8% – “безумовно, в союзі з Росією”. Відповідь “скоріше в Євросоюзі” дали 9,9% опитаних, “безумовно, в Євросоюзі” – 4,2%. Не змогли відповісти 19,5% респондентів, 1,9% – відмовилися від відповіді.

Соціологи підсумовують, що проросійські настрої у Білорусі ростуть з початку російської агресії в Україні. Посилили підтримку Росії військові дії російської армії в Сирії. У кінці 2013 року проєвропейські погляди мали 28% білорусів, у кінці 2016-го – 18%, на початку 2017 року – лише 14%. Таким чином, підтримка Росії за 3 роки зросла з 54% до 69%.

При цьому 65,5% опитаних вважають, що Білорусь має бути окремою державою. За те, щоб Білорусь і Росія побудували союзну державу з єдиною валютою, президентом і парламентом, висловилося 12,1%. Ще 10% хочуть входження Білорусі до складу Росії.

Поділитися:

Leave a Comment