Росія мертвою хваткою вчепилася у свою церковну мережу в Україні, розглядаючи її як розгалужений канал впливу.

Петро Порошенко, Вселенський патріарх Вартоломій

Про це пише Петро Порошенко в колонці на сайті “Новий час“.

“Вовків імперіалізму потрібно вміти вираховувати, навіть якщо вони в овечих шкурах. Про це у своєму «Погляді на всесвітню історію» писав ще Джавахарлал Неру, один із лідерів індійського руху за незалежність. Для України, постколоніальної країни, яка не завершила боротьбу за свободу від колишньої метрополії, така установка надзвичайно важлива. Росія мертвою хваткою вчепилася у свою церковну мережу в Україні, розглядаючи її як розгалужений канал впливу. Російська православна церква — частина політичної системи РФ. Сам Путін порівняв РПЦ з ядерною зброєю”, – пише Порошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорногорська церква сподівається отримати автокефалію за прикладом України

Він вважає документ про автокефалію української церкви своєрідним Актом проголошення незалежності.

“Томос про автокефалію — немов ще один Акт проголошення незалежності. Його варто розглядати як найвагомішу частину державної стратегії, – вважає президент. – Її суть найточніше передає поєднання двох крилатих фраз Миколи Хвильового: “Геть від Москви! Дайош Європу”.

Він вкотре повторив що Україна має торувати свій шлях, орієнтований на Європу, а не на Росію.

“Ми йдемо своїм шляхом. Угода про асоціацію і безвіз із Євросоюзом. Боєздатна армія і відмова від російського газу. Зміцнення позицій української мови і повернення до власної історії, ідентичності. Вихід із СНД і розрив договору про дружбу з Росією. Україна та ЄС наблизилися один до одного як ніколи — завдяки людям, які п’ять років тому вийшли на Революцію гідності, як точно зауважив у листопаді один з єврокомісарів. Додам від себе: жодна держава, яка не є учасником НАТО, не має таких близьких відносин з Альянсом, як Україна. А невдовзі, переконаний, парламент остаточно схвалить поправки до Конституції, які закріплять курс на ЄС і НАТО”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко застерігає від захоплення храмів, які перебувають в підпорядкуванні РПЦ

Поділитися:

Leave a Comment