Ми маємо вимагати від ініціатора переконливого пояснення, які дії чи стратегічні маневри конче потребували воєнного стану.

Про це голова політичної партії “Рідна країна” Микола Томенко сказав під час зустрічі з журналістами в Черкасах.

“Назвати воєнним станом те, що сьогодні відбувається в десяти областях України мені як політику з досвідом досить складно. Особисто я його назвав би воєнно-політичним режимом, оскільки в ньому хоч і є незначні ознаки мілітаризму, але політична складова все ж переважає”, – зазначив Томенко.

При цьому він прогнозує, що так званий воєнний стан можуть скасувати раніше від заявленої дати.

“Я не здивуюсь, якщо напередодні 25 грудня президент з електоральною метою заявить про дострокове припинення воєнного стану – мовляв, мети досягли, загрозу з боку Росії ліквідовано. Іншим варіантом може бути теза, що громадяни мають спокійно відсвяткувати Різдво”, – вважає політик.

Лідер політсили також зазначив, що президент має відзвітувати, для чого було введено воєнний стан.

“Я як громадянин України особисто чекаю від президента детального звіту, який переконає, що введення цього режиму було не політичною, а безпековою необхідністю. Ми маємо вимагати від ініціатора переконливого пояснення, які дії чи стратегічні маневри конче потребували воєнного стану”, – зазначив Микола Томенко.

Воєнний стан введено в дію з 28 листопада на території десяти областей України. При цьому фактично цей стан залишається номінальним навіть у регіонах, де він діє.

Поділитися: