Наше сьогодення дозволяє сучасній людині подорожувати у будь-які країни світу – відкриті кордони, відсутність віз у деякі країни та простори інтернету дозволяють спланувати свою подорож так, щоб вона була не тільки яскравою на емоції та спогади, але й якнайменш затратною з погляду бюджету. Усе ж таки криза в країні, курс долара росте, тож якщо хочемо подорожувати, маємо планувати свій бюджет.

Однією з найкращих можливостей для дешевих подорожей світом є сайт коучсерферів couchsurfing.org. Коучсерфінг – це веб-проект, який допомагає всім охочим знайти безоплатне житло в іншій країні. Щойно зареєструвавшись на однойменному сайті, запостивши свої фото та вказавши інформацію про себе (робота, хобі, спорт тощо), ви вже можете знайти людину, яка безкоштовно надасть вам місце для житла в іншій країні. Звісно, інколи доведеться спасти на матраці на підлозі, не всім щастить з власною кімнатою, але це і не головне, чи не так? Люди, які цінують комфорт перебування, навряд чи звернуться до коучсерфінгу, скоріш за все, поїдуть в готель з “олл-інклюзивом”.

Коучсерфінг створений для тих, хто крім маленького бюджету має ще й щире серце, любить спілкуватися, хоче дізнатися якомога більше про країну, до якої їде, та готовий заради цього піти на ризик. Адже поїздка до незнайомої людини в іншу країну – серйозний ризик, особливо, якщо подорожуєш без супутників. Тому краще за все шукати “хоста” (людину, яка надає безкоштовне житло) однією з собою статі. Молодим дівчатам навряд чи захочеться їхати до незнайомих хлопців чи дорослих чоловіків, тож все-таки “хосту” і самому “серферу” буде спокійніше з людиною своєї статі.

Окрім того, якщо ти реєструєшся на сайті коучсерферів, можеш так само пропонувати безкоштовне житло у своєму місті. Звісно, це не обов’язково, і, якщо живеш з батьками і старенькою бабусею в однокімнатній квартирі, то цей варіант не для тебе. Проте, все одно можеш шукати житло, адже основним принципом коучсерфінгу є безкорисливість.

Коучсерфінг – це не просто ідеальна можливість для тих, хто бажає зекономити на подорожі, це ще й прекрасний шанс познайомитися з новими цікавими людьми, дізнатися більше про країну, до якої подорожуєш, від місцевих мешканців, поділитися досвідом подорожування і, звісно, запросити свого “хоста” приїхати до себе у гості. Дуже часто іноземці, в яких серфер зупиняється, не тільки надають йому безкоштовне житло, але й проводять прекрасні екскурсії містом, розповідають цікавинки з місцевої історії та показують потаємні місця міста, куди не водить жоден гід. А вдома готують шикарну вечерю з місцевої кухні і все це абсолютно безкоштовно! Звісно, треба бути ввічливим гостем і не тільки підтримувати бесіду зі своїми “хостами”, розповідаючи їм про себе, свою країну та все, що їх зацікавить, але й запропонувати допомогу по дому, наприклад, помити посуд, прибрати в хаті, приготувати обід тощо. Так само люблять “хости”, якщо “серфери” привозять їм зі своїх рідних країн маленькі приємні подаруночки або сувеніри на згадку. Якщо “хост” і “серфер” залишили лише приємні враження по собі, вони можуть поставити один одному рейтинг на сайті коучсерферів, щоб показати, що людина приємна і доброзичлива.

Оскільки явище коучсерфінгу дуже поширилося в останні роки, воно стало досить відоме і на теренах нашої країни. Україна досить велика за розмірами, особливо у порівнянні з багатьма європейськими країнами, тож чимало українців ніколи не були у деяких куточках нашої Неньки. Коучсерфінг надає прекрасну можливість подорожувати у межах своєї країни та дізнаватися більше про власну країну та людей, які тут живуть. Старовинний європейський Львів, морська грайлива Одеса, величний Київ, сучасний Харків, козацьке Запоріжжя – де ще ви не були? Українці – одна з найщиріших націй у світі, тож дізнаймося більше одне про одного!

У наш вік глобалізації та індустріалізації, Інтернет-технологій і масової недоброзичливості так приємно знати, що в будь-якому куточку світу є однодумець, готовий прихистити тебе абсолютно безкоштовно – лише тому, що довіряє тобі, і так само цінить твою довіру.

Олена Небесна

Поділитися:

Leave a Comment