В Україні РПЦ розгорнула масштабну мережу своїх «агентів в рясах» і промивають мізки нашим співгромадянам – заявив експерт.

Петро Порошенко, Вселенський патріарх Вартоломій

Вселенський патріарх Вартоломій став на бік президента України Петра Порошенка і позбавив предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату Онуфрія титулу митрополита Київського.

Поо це політичний експерт Микола Лучинський написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Константинополь знову став на сторону України в боротьбі за незалежність церкви від гніту московських розкольників-гебістів. Сьогодні стало відомо, що предстоятеля УПЦ МП Онуфрія офіційно повідомили про позбавлення статусу Київського митрополита. Відповідний лист Вартоломія вже гуляє по Facebook», – написав експерт.

За його словами, це чергова значна перемога на шляху досягнення незалежності української православної церкви.

«Нещодавно президент Порошенко заявив, що автокефалія – це питання нашої незалежності, нашої національної безпеки, питання світової геополітики. Я з цим згоден повністю. Хочу тільки додати, що це ще й відновлення історичної справедливості. Московити ще 350 років тому фактично зробили рейдерське захоплення митрополії і всі ці роки незаконно господарювали на наших землях, нахабно наживаючись на прихожанах», – підкреслив Лучинський.

Він зазначив, що потім ситуацію «посилили комуняки», які перетворили церкву на філію КДБ, з усіма наслідками, що випливають: доносами, маніпуляціями і «стукацтвом» з боку «священиків».

«Зараз ситуація в Московському патріархаті абсолютно не змінилася. Змінилися тільки букви в ксиві – з «КДБ» на «ФСБ». В Україні вони взагалі розгорнули масштабну мережу своїх «агентів в рясах», які не тільки ведуть активну диверсійну та розвідувальну діяльність, а й просто промивають мізки нашим співгромадянам розповідями про те, як «встає з колін Росія», «русскій мір» та іншу у всіх сенсах єресь. І багато років це була головна церква в країні… Але тепер цьому прийде кінець. Отримавши свою незалежну автокефальну церкву, українці нарешті зможуть скинути останню ланцюг, за який нас намагалася утримати Москва!»- констатував Микола Лучинський.

Поділитися: