Білий Дім. Фото: UnsplashБілий Дім. Фото: Unsplash

Білий дім вивчає можливість введення адміністративних заходів для заборони імпорту збагаченого російського урану до моменту прийняття відповідного закону Конгресом.

Про це пише  Bloomberg.

Згідно з інформацією, отриманою від джерел агенції, представники Ради національної безпеки Білого дому, Міністерства енергетики та інших відомств взяли участь у необхідних переговорах.

Зараз ще не прийнято жодних остаточних рішень, повідомили співрозмовники журналістів. Як зазначають, як адміністрація, так і атомна промисловість вважають, що краще закріпити заборону на імпорт на законодавчому рівні. Це зробить процес скасування складнішим, ніж просте адміністративне рішення.

Зараз ще не прийнято жодних остаточних рішень, повідомили співрозмовники журналістів. Як зазначають, як адміністрація, так і атомна промисловість вважають, що краще закріпити заборону на імпорт на законодавчому рівні. Це зробить процес скасування складнішим, ніж просте адміністративне рішення.

За інформацією від Департаменту енергетики США, Росія постачає майже чверть збагаченого урану, який використовується в США. Ці поставки приносять Росії приблизно 1 мільярд доларів щорічно.

В адміністрації Байдена вважають, що залежність від російських джерел урану “покладає певний ризик на економіку США”. У той же час, заміна російського урану може призвести до подорожчання палива на 20%.

Ще у грудні минулого року члени Палати представників ухвалили законопроєкт, що забороняє імпорт урану з РФ з відтермінуванням до 2028 року. Проте голосування в Сенаті було заблоковано сенатором від Техасу, представником Республіканської партії, Тедом Крузом.