Почнімо з того, що чисельність співробітників Міністерства внутрішніх справ станом на кінець 2013 року становила 324 тис. осіб, з яких 240 тис. осіб – особи рядового та начальницького складу. Саме ті, що носять форму, мають спеціальні звання і можуть тримати в руках зброю та спеціальні засоби.

Чисельність Збройних Сил України на кінець 2013 року складала 168 тис. осіб, з яких 125 тис. – військовослужбовці. Зважаючи на кримську катастрофу, вважатимемо, що нехай чисельність ЗСУ скоротилася до 100 тис. військовослужбовців.

За потреби у формально мирний час присутність військових та поліцейських сил можна скоротити у місцях постійної дислокації на третину з мінімальним зниженням обороноздатності та якості виконання поліцейських функцій. Таким чином з України можна було назбирати щонайменше 30 тис. військовослужбовців ЗСУ та 60 тис. співробітників МВС. Загалом – 90 тис. осіб. Додамо до цього особовий склад спецпідрозділів СБУ та частин ДПСУ – набереться до 100 тис. Плюс – офіційно сформовані частини Національної гвардії.

За більшістю підрахунків у найактивніші часи протистояння чисельність терористів на Донбасі не перевищувала 10 тис. осіб.

За канонами тактики сили атаки мають перевищувати сили оборони щонайменше утричі. Але за умови розподілу ресурсів українські сили АТО могли перевищувати терористів удесятеро!

Але ж де ці всі “вояки”? Чому в зоні АТО воюють понад 60% добровольців? Чому в країні, яка не бере участі у війні, оголошено мобілізацію? Для проведення антитерористичних операцій не повинні залучатися резервісти та мобілізовані громадяни! Натомість кадрові правоохоронці не тільки як і раніше деруть хабарі і відгодовують кендюхи, але й переходять на службу до терористів . Цілими підрозділами. Чому?

А відповідь, як мені здається, проста: і в ЗСУ, і в МВС на одного бійця – десять начальників, з яких 5 – генерали. Цифри приблизні, але тенденцію вони відображають. Тобто, якби третина сил ЗСУ і МВС була відряджена для проведення АТО, то в окопах під Слов’янськом сиділи б майори, підполковники і полковники! Хоча – ні. Хто їм тих окопів накопав би?

І через це було оголошено набір добровольців і часткову мобілізацію, хоча Україні ніхто не оголошував війни, а проведення антитерористичних операцій не передбачає ні мобілізації, ні залучення резервістів.

Тож сто разів праві ті, що закликають докорінно змінити структуру ЗСУ і поліцейських сил. І організовувати їх не з розрахунку на працевлаштування начальників, а з огляду на мобільність, потужність і ефективність.

Олег Верешковський
ukrnetinfo@mail.ua

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment