В останні місяці значно посилюється тенденція зростання рейтингу президента України Петра Порошенка, і вже очевидно, що він точно проходить до другого туру виборів.

Про це заявив блогер і політичний експерт Володимир Макаровський в соціальній мережі Facebook.

“Чим ближче дата виборів, тим більш напруженою стає боротьба кандидатів і все чіткіше вимальовуються лідери цієї гонки. Причому в числі фаворитів все впевненіше зміцнюється чинний президент, хоча ще восени картина була іншою. Однак уже в грудні 2018 року опитування показали значне “зростання” Петра Порошенка – 13,8%. У той час як рейтинг Юлії Тимошенко залишався стабільним – 16,1%. А Володимир Зеленський, навпаки, пішов на зниження – 8,8%. Ці дані представили Фонд “Демократичні ініціативи” імені Кучеріва та Центр Разумкова”, – написав Макаровський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що ближче до виборів, то більше у всіх політиків «росте рейтинг»

На його думку, про те, що це не випадковість, і вже можна говорити про тенденції, стало остаточно зрозуміло після публікації найсвіжіших рейтингів. Так, за даними соціологічного опитування, проведеного Центром ім. Драгоманова, підтримка Порошенка практично зрівнялася з рейтингом його основного опонента: 17,1% проти 17,4% у Тимошенко.

“Це менше статистичної похибки! Відставання ж від лідерів у Зеленського, навпаки, значно зросло, склавши понад 7%. Пояснити зростання підтримки серед виборців чинного президента можна його останніми досягненнями в справах церковних. Отримання Томосу про автокефалію Української помісної православної церкви позначилося на рейтингу Порошенка, безумовно, позитивно. Це рішення дійсно підтримує більшість українців, люди розуміють, що воно є без перебільшення історичним”, – підкреслив експерт.

Він зазначив, що крім томосу, ближче до виборів прихильники Порошенка стали активніше згадувати і інші його реальні досягнення на посту президента, серед яких отримання безвізу і асоціації з ЄС, створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом, модернізацію і значне зміцнення армії, формування “антиросійської коаліції” на міжнародній арені.

“Штабу Юлії Володимирівни в цій ситуації складно протиставити власні значимі досягнення, тому вона виявляється в “наздоганяючому” положенні, по суті, повторюючи гасла Петра Олексійовича: “Армія, Мова, Віра” на свій лад. Про це, зокрема, говорить запрошення ветеранів АТО і патріарха Філарета на з’їзд “Батьківщини”, на якому відбувалося висунення Тимошенко в президенти. Втім, судячи з рейтингів, поки що ця технологія не довела своєї ефективності”, – впевнений блогер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тимошенко впевнено лідирує в президентських перегонах, – соцопитування

За його словами, останні соціологічні опитування підтверджують тенденцію останніх місяців.

“Таким чином, можна констатувати, що до другого туру виборів президента гарантовано виходять Петро Порошенко і Юлія Тимошенко. Причому поки що складно сказати, хто з них до моменту голосування буде вище в рейтингах. Виходячи з наміченої тенденції, підтримка Порошенка, при подальшій активізації його передвиборної кампанії, продовжить своє зростання. У той час як Тимошенко, без використання її штабом нових політтехнологій, швидше за все залишиться на поточному рейтинговому рівні”, – констатував Володимир Макаровський.

Поділитися:
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

Leave a Comment