Знайдено винного за обвал курсу гривні

Національний банк України встановив, хто буде винен у новому обвалі курсу гривні до світових валют.

Після стрімкого уповільнення у 2016 році споживча інфляція продовжить знижуватися, але стриманішими темпами: Національний банк переглянув прогноз інфляції на 2017 рік з 8% до 9,1% та зберіг його на 2018 рік на рівні 6%. Прогнози інфляції, як і раніше, залишаються в межах оголошених цільових орієнтирів (8% ± 2 в.п. на 2017 рік, та 6% ± 2 в.п. на 2018 рік). Про це йдеться у новому щоквартальному «Інфляційному звіті» від січня 2017 року.

НБУ вказує, що серед інших чинників, які впливатимуть на українську економіку, «в зовнішньому середовищі основну невизначеність генерує політика новообраного президента США Д. Трампа».

«Більш різкі фіскальні стимули в США можуть призвести до збільшення попиту на сировинні товари у світі. Це позначиться на експортних надходженнях в Україну і курсовій динаміці гривні та матиме прямий вплив на споживчу інфляцію через зміну цін на сировину та імпортовані товари. Водночас більш різка реакція на такі фіскальні імпульси з боку ФРС зумовить жорсткіші фінансові умови для країн, що розвиваються.
І якщо для України, ураховуючи обмежений доступ до ринків капіталу, прямий ефект буде мінімальним, то непрямий ефект через подальшу девальвацію та стиснення попиту в країнах – торгових партнерах, суттєво вразливих до змін потоків капіталу (наприклад, Туреччини), може бути достатньо суттєвий.
Реалізація вищеозначених та інших ризиків протягом прогнозного періоду може зумовити відхилення фактичної інфляції від цільової траєкторії та відповідну реакцію Національного банку», – сказано у звіті.

Таким чином, можна зробити висновок, що НБУ розуміє неможливість втримати інфляцію і заздалегідь готує виправдання у вигляді певних «прогнозів», «звітів» тощо. У згаданому документі, за найкращими традиціями агітпропу північного сусіда, провина за економічні невдачі покладається на президента США.

Інфляційний звіт відображає бачення Національного банку України щодо поточного та майбутнього стану економіки України з акцентом на інфляційному розвитку, що є основою рішень із монетарної політики. Інфляційний звіт публікується щокварталу відповідно до періодичності прогнозного циклу.

Прогнози інфляції та інших макроекономічних показників були підготовлені Департаментом монетарної політики та економічного аналізу і 26 січня 2017 року схвалені на засіданні Правління Національного банку України.

Як повідомляв «Український простір», американські журналісти опублікували документи, які доводять, що Дональд Трамп зберігає за собою контроль за своїм бізнесом і залишається єдиним бенефіціаром значної частки своєї бізнес-імперії.

Олесь Верес

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір