26 квітня 1986 року в Україні трапилася наймасштабніша техногенна катастрофа в новітній історії планети – аварія на Чорнобильській АЕС. Лише за офіційними даними, внаслідок Чорнобильської аварії потерпіло близько 5 млн. осіб, з них понад 2,6 млн. українців, зокрема, більше 600 тис. дітей.

Вже декілька років поспіль місто Лева закуповує путівки на санаторно-курортне оздоровлення учасникам ліквідації (ІІ категорії) аварії на Чорнобильській АЕС. Цьогоріч 15 львів’ян отримали путівки на санаторно-курортне оздоровлення у курортному містечку Східниця. Путівки придбало управління соціального захисту Львівської міської ради, а урочисто вручили їх власникам під час зустрічі керівництва та працівників управління соціального захисту Львівської міської ради та керівництва і представників Львівської обласної організації «Союз Чорнобиль Україна». Варто також зазначити, що управління соціального захисту Львівської міської ради з коштів бюджету міста виплатить одноразову матеріальну допомогу 1667 львів’янам-чорнобильцям у розмірі 250 грн. згідно з підписаним розпорядженням міського голови.

chaesputivk6

«Цього року нам вдасться оздоровити 15 львів’ян з числа постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Категорію постраждалих обрано не випадково, адже учасники ліквідації ІІ категорії дуже рідко отримують путівки на оздоровлення з державного бюджету, оскільки вони не мають статусу першочергового забезпечення, позаяк позачергово держава забезпечує путівками постраждалих першої категорії, а через постійний брак державних коштів інші категорії залишаються не оздоровленими. Тому цим кроком міська влада частково нівелює диспропорцію з боку державної політики в сфері оздоровлення «чорнобильців» й водночас виражає свою підтримку людям, які боролись із смертельною радіацією», – наголосив в. о. начальника управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин.

Ігор Галущак

Фото прес-служби ЛМР

Львів

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment