ЄНП заявила про Гаазький трибунал для української влади

Європейська народна партія заявляє, що будь-яке насильство проти Євромайдану або введення надзвичайного стану розглядатимуть як кримінальний злочин із подальшим притягненням винних до відповідальності згідно з міжнародним правом і Гаазьким трибуналом.

Як повідомив в інтерв’ю агентству Інтерфакс заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря, про це йдеться в резолюції щодо України, ухваленій в понеділок у Брюсселі на Політичній асамблеї Європейської народної партії.

«Будь-яке насильницьке придушення (акції протесту) або оголошення надзвичайного стану розглядатимуть як кримінальний злочин і порушення фундаментальних прав, що спричинить серйозні міжнародні наслідки Ті, хто санкціонують застосування сили проти демонстрантів, мають бути притягнуті до відповідальності згідно з міжнародним правом і Гаазьким трибуналом», – зачитав текст резолюції Г. Немиря.

Іншим важливим елементом ухваленого документа український політик назвав «повне скасування всього законодавчого пакета», ухваленого українським парламентом 16 січня.

Крім того, в резолюції міститься вимога до Президента України Віктора Януковича «припинити ганебну практику «Беркуту»та інших сил безпеки викрадати, катувати і бити прибічників Євромайдану».

Ще одним важливим положенням Г. Немиря назвав необхідність «негайного звільнення і політичної реабілітації всіх активістів і політичних ув’язнених, зокрема, і Юлії Тимошенко, тривале утримання під вартою якої, незважаючи на рішення Європейського суду з прав людини, є символом відсутності верховенства права в Україні і несумісністю її правової системи з європейськими нормами і стандартами».

У резолюції також засуджується «неприйнятний тиск на українські церкви і церковників», – зачитав інше положення резолюції український політик.

Крім того, в ЄНП вважають, що відмова Президента України утриматися від використання «авторитарної політики, методів та інструментів насильства щодо людей і повна відмова вжити негайних конкретні та прозорі заходи для виправлення ситуації і знайти демократичне, мирне вирішення політичної кризи матимуть чіткі і неминучі наслідки щодо його особистої відповідальності перед українським народом і міжнародним співтовариством», – продовжив відзначати основні елементи резолюції Г. Немиря.

У зв’язку з ситуації, що склалася в Україні, ЄНП впевнена в необхідності внести на розгляд це питання на засіданні Ради безпеки ООН, зазначив він ще один пункт резолюції.

Також у документі міститься вже раніше озвучена пропозиція із закликом до ЄС про термінову реакції, зокрема і можливе введення персональних санкцій у вигляді заборони на в’їзд, заморожування активів і майна «українських чиновників, законодавців та їхніх бізнес-спонсорів (олігархів), які відповідальні за масштабні масові порушення прав людини і верховенства права, репресії проти мирних громадян».

Крім того, європейські народники закликали партію Європейських соціалістів та їхню політичну групу в Європейському парламенті, які співпрацюють з партією Регіонів, «узяти відповідальність і вплинути на їхніх партнерів із метою деескалації конфлікту і припинення репресій і насильства».

Г. Немиря також повідомив, що в резолюції міститься заклик до продовження політичного діалогу і повернення до Конституції України 2004 року.

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір