Добрий заробок, або Українці на ринку праці

З давніх часів український народ славиться своєю працьовитістю й волелюбністю, тому й виникає питання: чи зможе сьогодні сучасна людина себе реалізувати як професіонал у своїй країні та за кордоном.

[adsense_id=”1″]

Чи справді українські спеціалісти конкурентоспроможні на зарубіжних ринках праці? Яку новизну для робітників принесе вступ України до ЄС?

У багатьох вузах України вже перейшли на нову систему оцінювання знань, що суттєво відрізняється від «старої школи». Студентам пояснюють, що така новизна потрібна для конкурентоспроможності на закордонних ринках праці. Виникає питання, чи справді українські дипломи про освіту визнають у країнах ЄС? Якщо звернутися до закордонних сайтів праці, то можна побачити пріоритетні напрямки для спеціалістів, зокрема для професіоналів ІТ та інженерних спеціальностей, а потім уже йде перелік робітничих професій. Самостійно знайти роботу українцю дуже важко, тому й звертаються до агентств, які в свою чергу підшуковують вакансії за кордоном.

Українські працівники складають конкуренцію багатьом професіоналам з країн, що нещодавно вступили до ЄС, зокрема полякам, чехам, румунам. Коли перетинаєш Польщу, то бачиш, як багато людей їде на заробітки. Так, у Польщі не завжди вистачає кваліфікованих професіоналів, бо поляки виїжджають за кордон у пошуках кращої долі. Наприклад, там бракує медичного персоналу – більшість медсестер працює в інших країнах Європи. Невже вступивши до ЄС із України виїдуть за кордон професіонали та люди, що вміють і хочуть працювати за гідну заробітну плату? Чи, можливо, їм створять відповідні умови у своїй країні? Чи справді питання людської гідності, національної свідомості, достойної українця заробітної плати вирішаться в нашій країні після вступу до ЄС?

Катерина Ткаченко

Від редакції: Воно то так, але хто каже, що Україна найближчим часом вступить до ЄС? Ви ж не думаєте, що події в Україні викликані припиненням євроінтеграції? Так можуть думати єврочиновники, але ви ж живете тут, ви бачите, що відбувається. Протести і Майдан – не через примарну перспективу вступу до ЄС, а через прагнення жити гідно на своїй землі, не почуватися бидлом, яким керують злочинці.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*