Заборона куріння в громадських місцях: користь чи шкода?

Щойно кілька місяців промайнуло від того часу, коли почав діяти новий закон про заборону куріння в громадських місцях. Перші хвилі обурення й схвалення вже вляглися, тож можна трішки й поміркувати, що нам дав і чого не дав цей закон.

 

 

Теоретично, такий закон мав би бути корисним, адже у багатьох країнах Європи введення обмежень на вживання тютюнових виробів (не лише у певних місцях, а взагалі скрізь, де є сторонні люди) швидко призводило до зниження кількості осіб, що курять. Але ж не з нашим менталітетом – кидати курити, якщо цього не можна робити у певних місцях!

 

В нас доходить до абсурду – курці борються за свої “права”. Вдумайтеся: наркомани, хворі на тютюнову залежність, відстоюють своє право вільно заважати жити нехворим людям. Навіть більше, після того, як у закладах відпочинку й харчування (читай – кафе, барах і клубах) заборонили курити, всі ті курці висипали на ганки біля відповідних закладів, і тепер проходити там некурцям стало набагато небезпечніше, ніж раніше, коли курці сиділи у своїх алкогольно-тютюнових резерваціях.

 

Я спілкувався з кількома закордонними (мається на увазі, з закордону цивілізованого, не з Білорусі чи Росії) знайомими, котрі не розуміють, як наші люди можуть настільки байдуже ставитися до здоров’я не тільки свого, а й тих, хто їх оточує. Іноземцям це не лише незрозуміло, але й украй неприємно, бо ж вони не звикли, щоб у них на вулицях хтось отак димів.

 

Щоправда, подейкують, що у деяких країнах, начебто у Норвегії й Данії, курять безборонно де хто хоче, і всі до цього ставляться нормально. З іншого боку, мегаліберальна Голандія має досить жорстке законодавство щодо куріння тютюнових виробів. Такі от неоднорідні ці європейські країни.

 

Хотів би запитати у шановних читачів: як ви ставитесь до заборони куріння у громадських місцях? Чи вважаєте, що це треба поширювати, чи навпаки – скасувати обмеження?

 

Дякую.

 

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*