За кожним користувачем Інтернету постійно стежать

Фахівці американської компанії Raytheon за сприяння уряду США створили програму, здатну відстежувати місце перебування і переміщення користувачів, а також прогнозувати їхню поведінку за даними соціальних мереж.

 

proslushka-ukrainy

 


 

Програмний додаток Rapid Information Overlay Technology

На розробку нової програми, що отримала назву RIOT (абревіатура від Rapid Information Overlay Technology) розробники витратили більше двох років, почавши роботу над проектом ще 2010 р. Програму зробили за ідентичною із пошуковою системою архітектурою, котра дає можливість за кілька кліків отримати «знімок» життя людини – перелік її друзів, місць, що їх вона найчастіше відвідує, та купу іншої інформації.

 

Представник компанії-розробника продемонстрував програму в дії на прикладі одного зі співробітників фірми, котрого звати Ніколас. RIOT завантажила необхідну інформацію з соціальних мереж і оперативно встановила, що Ніколас часто відвідує Вашингтонський Національний парк (заразом було викладено графік відвідувань парку та кілька фото, зроблені там). Було зпрогнозовано, коли він наступного разу буде в парку, а також графік його роботи, сімейний стан, друзів.

 

Використовуючи сервіс мікроблогів Twitter, програма створює діаграми взаємозв’язків з іншими користувачами сайту, а за допомогою даних з Facebook та Foursquare – надає інформацію про 10 місць, де людина буває найчастіше, і вірогідне місце її перебування на конкретну годину конкретної дати.

 

Американські ЗМІ повідомляють, що минулого року програму для стеження через Інтернет замовило кільком компаніям ФБР. За американським законодавством не є правопорушенням надання інформації з соціальних мереж органам державної влади за їхніми запитами. У випадку ж із автоматизованою обробкою даних із соціалок, порушень бути взагалі не може, бо вважається, що програма використовує загальнодоступні відомості.

 

Навряд чи подібні програми найближчим часом з’являться у нас, але те, що соціальні мережі вже зараз активно використовуються усіма спецслужбами для отримання інформації про особу – це факт. Тож саме час задуматися про доцільність надмірної відкритості в Інтернеті.

Джерело: Times.Com

Безкоштовний бонус:

книжкаПросування в соціальних мережах: цифри, тренди, рекомендації

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір