З язиком нас!

Ну що ж… Наші любі “народні” обранці таки прийняли закон “Про основи державної мовної політики”. З чим усіх нас і вітаю.

 

Малюнок - tyzhden.ua

 

Про це вже багато говорено-переговорено, писано-переписано. Є думка, що сам по собі закон не містить жодних дискримінаційних норм щодо української мови. Так, це правда. Але суть і мета закону – в іншому. В тому, щоб розширенням офіційного (затвердженого на рівні закону) вживання російської мови усунути українську.

Ніхто ж не сумнівається, що в Одесі та області одними з перших рішень місцевих рад після набуття чинності законом, будуть прийняття актів про визначення регіональної мови? І якщо для самої Одеси це рішення можна виправдати, то для області (без обласного центру) – навряд. Оскільки більшість мешканців районів – україномовні. За виключенням населених пунктів з переважним молдавським або болгарським населенням. Та статистика спрацює правильно, молдаван і болгар виявиться менше 10% населення області, а ось росіян – значно більше. Тому – всім вивчати російську.

Між тим, болгари, молдавани й гагаузи як не мали можливості отримувати вищу освіту рідною мовою, так і не матимуть. Та й середню – далеко не скрізь. Але якщо україномовна освіта мала б слугувати засобом інтеграції до спільного культурно-освітнього простору, то двомовна освіта наявність такого простору зробить неможливим.

Власне, я не фахівець у питаннях застосування законів, я просто не хотів, щоб такий закон прийняли. Але він вже є.

Що ж… Добрий стимул розширювати використання української мови не “завдяки”, а “всупереч”. Здебільшого в нашій країні так робиться значно більше корисного…

 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір