Цілу низку статей української “Вікіпедії”, у яких розповідається про опір упівців німцям під час Другої світової війни, було видалено за скаргами користувачів, повідомляє “Радіо Свобода”.

 


 

Зараз серед кандидатів на вилучення — статті “Бій біля села Городець”, “Звільнення в’язнів із німецького концтабору Осада Креховецька”, “Підрив лінії зв’язку Вінниця-Берлін” та ще низка статей про воєнні операції, проведені бійцями УПА проти нацистських окупантів.

Причому поскаржилися на статті протягом одного дня одні й ті ж самі люди. Статті вилучили й дотепер дізнатися на цих сторінках, що розповідали про ті бої учасники подій, неможливо. Ні серед істориків, ні серед політиків, ні серед пересічних користувачів інтернету не знайшлося тих, хто б захотів поновити зміст або ж написати іншу статтю. Писати ж до “Вікіпедії” може кожен, тільки б структура статті відповідала вимогам, а дані підтверджувалися джерелами.

Голова громадської організації “Вікімедія Україна” Юрій Пероганич назвав ситуацію, що склалася, “інформаційною чисткою”.

 


 

“Йде війна за наші душі, війна за ті знання, які має народ. Тому, безперечно, коли люди починають писати про історію ОУН чи УПА, то вони наражаються на величезний опір… Ті, хто пише статті такого роду, мають бути добре озброєні для того, щоб вміти написати їх правильно, підкріпити необхідними аргументами та джерелами”, — сказав він.

За його словами, видалити статтю не так просто. Якщо матеріал повністю відповідає правилам написання і має багато посилань на авторитетні джерела, то його ніхто не вилучатиме навіть після скарг.

Однак якщо вади все ж є, механізм видалення приблизно такий: спочатку відбувається обговорення скарг на статтю, користувачі “Вікіпедії” голосують “за” чи “проти” вилучення, аргументуючи свою позицію, і вже після цього адміністрація вирішує подальшу долю матеріалу. Також Юрій Пероганич додав, що навіть після вилучення недосконалої статті, будь-хто може написати нову, покращену.

 


 

Джерело: Gazeta.ua

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment