Щоденник Александра Васовича, писаний протягом 2014-2015 років у Криму й на сході України – важливе джерело інформації про події російсько-української війни.

Ми вважаємо, що такі записи слід якомога активніше поширювати в світовому інформаційному полі, тому регулярно публікуємо уривки щоденника Александра Васовича на сторінках “Українського Простору“. Будемо вдячні всім, хто розповість друзям у соцмережах про ці публікації.

Щоб знати – треба читати.

Маріуполь, 1 вересня 2014 року
Фото: www.youtube.com

Маріуполь
1 вересня 2014 року

Сьогодні в Маріуполі діти пішли в школу, і маю сказати, вони дуже симпатичні. Дівчатка з величезними бантами, хлопчики всі з краватками, в напрасованих штанях, із зачісками, немов корова лизнула. Учительки серйозні й свідомі, що приймають на навчання нове покоління. Школи свіжо пофарбовані, прикрашені національними прапорами.

Перший урок присвячений героїчній боротьбі українського народу проти сепаратистів. У школі на видному місці прикріплено плакат “Що роботи в разі бойових дій у населеному пункті”:

1. Покинути житлові будинки.

2. Обстріли з сучасних видів озброєння не тривають довго, найбільше – до 100 снарядів. Ляжте на підлогу, затуліть вуха руками, щоб уникнути пошкодження слуху, лічіть вибухи й стежте за часом. Якщо нічого не відбувається протягом 5 хвилин після припинення вогню, покиньте місце обстрілу.

3. Підготуйте й поставте в доступному місці сумку з такими документами й речами: паспорт, медична картка, документи на нерухомість, водійське посвідчення, гроші, медикаменти першої необхідності й призначені лікарем (за списком), їжу й пелюшки (підгузки) для немовлят на два дні, змінний одяг на два дні тощо…

Діти були раді, що почалася школа і вони знову бачать товаришів і вчителів.

Міністр оборони України на своїй ФБ-сторінці сьогодні написав, що антитерористична операція на сході країни закінчилася, і почалася відкрита війна з Росією. Українські війська покинули аеропорт біля Луганська, який утримували кілька місяців. Ширяться чутки, що те саме станеться і з аеропортом у Донецьку.

“На жаль, в такій війні втрати вже будуть обчислюватись не сотнями, а тисячами, навіть десятками тисяч”, – написав міністр Валерій Гелетей, і закінчив: – “Не здаватись!”

У Києві стверджують, що на території України перебуває принаймні чотири тактичні групи російської армії, кожна щонайменше по 400 осіб.

У нашому готелі – дитячий день народження, друзі скандують іменинникові: “Вася! Вася!”, поки він задимає свічки на торті. Багато різнокольорових кульок. Вася, одягнений у нові джинси й білу сорочку, бігає з друзями в саду і вдає літак, а за ним ганяються, як ненормальні, дві аніматорки.

Александар Васович
Публікується з ласкавого дозволу автора
З сербської переклав Володимир Криницький

Далі буде…

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment