Зі створенням єдиної помісної церкви українці стали повноцінною нацією.

Про це сказав Президент України Віктор Ющенко журналістам у Стамбулі, де вселенський патріарх Варфоломій підписав томос для Православної церкви України.

“Ми сьогодні повноцінна нація. Зі своєю первоапостольною, православною, автокефальною Українською церквою.

Віднині Українська церква починає працювати на українське єднання. Це те, чого нам бракувало. Ми не рослини чи тварини. Ми люди, тому живемо мораллю, духом, вірою. Якщо століттями нам не давалося зайти у свій храм, послухати літургію українською мовою, вибачте, про яку єдність можна було говорити?

Сьогодні цей аргумент, власна національна церква, у нашій свідомості з’явився. Це безумовно історичний крок”, – пояснив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Митрополит Київський: Вірю, що правда восторжествує і всі церкви визнають нашу автокефалію

“Далі буде цікавий процес. Отримання томосу – це не включення якогось автомата. Це початок гарного національного діалогу. Українським вірним православних церков не вигідна ескалація. Ні одній, ні другій стороні. Але стати братом, подати один одному руку за один день не всі встигнуть. Тому нас чекає довгий і гарний час теплого, національного діалогу з великою повагою один до одного. Щоб ми зрозуміли місію – створити єдину національну помісну церкву. Сьогодні ми отримали тільки паспорт. Але ту роботу, яку треба зробити у душі, це вже домашнє завдання”, – сказав Ющенко.

Росії вже ніщо “не поможе”, зауважив третій президент.

“Якби в нашій розмові був присутній Тарас Григорович Шевченко, він би сказав: “Хлопці і дівчата, зроблене гарне, національне діло. Ніякий крок, печальний, принизливий, безжальний, який можна зробить, він нічого не дасть. Нічого він у нас уже не забере”. Хотілося би апелювати до кожної сторони, яка виношує якусь іншу тему, щоб Бог дав розум”, – заявив Ющенко.

Поділитися:
 • 16
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  16
  Shares

Leave a Comment