Російськомовну вату страшенно дратує закон про мову, хоча він значно ліберальніший за подібні закони в інших європейських країнах. А шкода, бо за приклад треба було взяти Латвію.

Але тут вони починають тицяти нам Швейцарію, де, мовляв, аж чотири мови.
Ну, так, там є чотири мови в різних кантонах. Але це не означає, що в Цюріху в крамниці і в банку вам будуть відповідати на вашу чудову французьку французькою чи не менш прекрасну італійську – італійською.

Бо кожен кантон самостійно встановлює ту чи іншу мову офіційною на своїй території. І хтось, хто прибув з іншомовного кантону, може спілкуватися з місцевими чиновниками чи поліцією винятково на мові цього кантону. І в дупі вони мали в Цюріху вашу вишукану французьку. Як і в Женеві – німецьку.

Франція, між іншим, не ратифікувала Європейську хартію регіональних мов. Офіційною мовою є французька. І це при тому, що там доволі багато стародавніх корінних, а не панаєхваших, народів (лангедокці, баски, каталанці, ельзасці, корсиканці), а деякі з них мають писемність навіть давнішу за французьку – наприклад провансальська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовна політика Бельгії чи Канади не може бути взірцем для України

Я не розумію, чому наші депутати тупо не перейняли мовний закон якоїсь розвинутої країни. Можна було б кивати на неї.

Усі балачки про те, що ми багатонаціональна країна – від диявола. Бо в світі вже давно нема мононаціональних країн. Усі багатонаціональні. Але треба вирізняти народи, які живуть в прикордонних областях – ця особливість існує в усіх країнах. Всюди сусідні народи перетинаються.

Щодо росіян, то вони не є корінними, це не що інше, як російська діаспора в Україні. Така сама російська діаспора існує і в Прибалтиці, Німеччині, Іспанії.

Українська діаспора в Західній Європі не має жодних особливих преференцій. Школи – недільні за кошти батьків, преса – приватна.

Українське корінне населення в Росії давно винищили і русифікували. А колись і школи були на Далекому Сході, в Уфі, на Кубані, на Курщині, Вороніжчині, і преса, і книжки виходили. Та на початку 30-тих років каток репресій все знищив. Не дарма ж кубанські козаки разом з донськими підтримали німецьку армію.

Тому, товариші московити, почніть з себе. Гітлер, за висновком Солженіцина, пацан в коротких штанятках в порівнянні зі Сталіном, якому ви носите ваші гвоздики.

Джерело

Поділитися:
 • 1.5K
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1.5K
  Shares