Юнака посадили за портрет Януковича

Напередодні візиту Януковича та Путіна до Севастополя на спільне святкування Дня флоту у місті було затримано Олександра Кірноса, відомого патріотичною та громадською позицією активіста й аматора графіті.

 


 

Після несподіваного та жорсткого затримання Олександра в ніч на 26 липня працівниками міліції, під час якого до нього застосовувалося фізичне насилля, він був доставлений до Управління МВС, де йому висунули звинувачення у причетності до створення антипрезидентських графіті та незаконному носінні вогнепальної зброї. Майже добу до Олександра не могли потрапити ані батьки, ані адвокати. Тільки ввечері наступного дня матері вдалося передати йому одяг. До Олександра застосовано запобіжний захід у 60 діб перебування за ґратами, заставна сума при цьому складає 57 (!) тисяч гривень. Він перебуває у СІЗО м. Сімферополя.

 

“Голосу Таврії” стали відомі деякі подробиці затримання Олександра Кірноса від його товаришів, з ким він перебував у ніч з 25 на 26 липня на одній з вулиць Севастополя. Ось що вони розповіли:

 

– 25-го липня ввечері в районі пляжу “Омега” приблизно між 22 і 23 годинами було скоєно напад на наших друзів. Вони гуляли в районі Парку Перемоги, де збиралися щось намалювати. Їх було п’ятеро (четверо юнаків і дівчина). Недалеко від місця, де збиралися малювати, вони побачили групу чоловіків у кількості близько 8 осіб. На вигляд 25-30 років, спортивної статури. Ця група стала наближатися до них. Наші друзі знялися від цього місця і почали йти у бік “Омеги”, їх стали переслідувати, потім перейшли на біг і в районі входу на пляж їх наздогнали і напали. Двом пощастило втекти ще до нападу, а трьох інших наздогнали.

 


 

Хлопцям відразу професійно порозбивали, одному з хлопців зламали ребра, вибили зуби, розбили (може, зламали ніс) і відбили нирки. З Олександром — та ж картина, його повалили на землю, він був без футболки (знімав, щоб не забруднити під час малювання, пізніше аж до суду залишався в такому вигляді), по землі його протягли за торговий намет (де, ймовірно, і підкинули пістолет).

 

Потім Олександр та другий хлопець стояли, затиснуті парою з цих молодих людей. Розповідаю це зі слів дівчини. Далі вона бачила, як Олександра відвели в наручниках до автомобіля та відвезли у невідомому напрямку. Їх не взяли мабуть тому, що другий хлопець був занадто сильно побитий, і у міліції, скоріш за все, виникли б проблеми з таким персонажем.

 

Ще треба додати, що на протязі тривалого часу ні адвокат, ні батьки не могли потрапити до Олександра. Добу він був без їжі, в одних шортах. Тільки ввечері наступного дня матері вдалося передати одяг. Продукти не дозволили. Зв’язку немає, тільки відразу після затримання йому вдалося зателефонувати дівчині, з цієї розмови ми і дізналися про те, що йому намагаються інкримінувати.

 

Ще додам, що в той час, коли Олександра доставили в Головне Управління МВС, там був повний кабінет вищих міліцейських чинів (суцільні генерали, полковники і т.д.). Це розповів батько. Слідство ведуть відразу 4 слідчих. При затриманні була величезна маса порушень. Ви прекрасно розумієте, як це відбувалося. Крім справи з вогнепальною зброєю, йде друге звинувачення по графіті з президентом (воно і є ключове, можна не сумніватися). Дуже вдало підібрали момент затримання перед приїздом Януковича до Севастополя.

 


 

Джерело: INTV

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір