Європейська комісія ухвалила виділити €102 млн на фінансування робіт з побудови терміналу скрапленого природного газу в Хорватії.

Про це повідомляє хорватський портал Poslovni dnevnik.

«Сьогодні ми отримали чудові новини з Європейської комісії. На побудову СПГ-терміналу на острові Крку схвалено виділення €102 млн коштів ЄС, що не потребують повернення. Це один із найзначніших енергетичних проектів не лише національного, а й регіонального і європейського рівня, що демонструє сьогоднішнє рішення про співфінансування. Цей проект стимулює хорватську економіку загалом і індустрію зокрема, яка матиме нагоду розвинути нові послуги, нові уміння й нові технології в галузі СПГ», – сказав міністр екології і енергетики Хорватії Славен Добрович, коментуючи рішення ЄК.

Побудову приймального терміналу СПГ на хорватському острові Крку оголошено стратегічним інвестиційним проектом Республіки Хорватії і Європейського Союзу, який дасть змогу ЄС посилити енергетичну незалежність і відмовитися від значної частини російського газу в структурі континентального споживання енергоносіїв.

Як повідомляв «Український простір», держави центральної і південної Європи підписали меморандум про створення інтегрованого ринку газу. Сторони домовилися розвивати комплексний і конкурентний енергетичний ринок в регіоні і докласти зусиль для поліпшення газової інфраструктури і забезпечити для кожного підписанта принаймні три джерела газопостачання.

Євген Шкодун

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Shares

Leave a Comment