Європа хоче, щоб Янукович нарешті визначився

Брюссель поки що чекає, доки Київ визначиться, чи вигідні для України пункти угод про асоціацію з ЄС та про зону вільної торгівлі, чи відповідають вони українським національним інтересам та чи має намір Україна їх підписувати.

 

[adsense_id=”1″]

Про це повідомив міністр закордонних справ Литовської Республіки, яка зараз головує в ЄС Лінас Лінкявічюс. Коли Україна нарешті визначиться, Євросоюз отримає змогу виробити власну позицію щодо українського питання.

“Нам потрібна визначеність, особливо – після останніх коментарів президента України. Нам зараз надто складно казати щось про підготовку до підписання угод, – сказав Лінкявічюс. – Якщо з українського боку лунає, що угоди суперечать національним інтересам, то про підписання навряд чи може йтися, про це нелогічно навіть думати”.

Сам Лінкявічюс упевнений, що асоціація та ЗВТ з ЄС – корисні для України і спрямовують нашу країну на шлях модернізації, сприяють європейській інтеграції України. Втім, слова українського очільника бентежать європейських дипломатів дедалі більше. Лінас Лінкявічюс каже, що європейці “хотіли б знати, куди прийшли” у стосунках з Україною. Він зазначив, що ЄС, як і громадяни України, до останнього моменту зберігав сподівання на те, що угоду буде підписано у Вільнюсі 28 листопада. “То хто ж може гарантувати, що цього не станеться знову?”, – запитує Лінкявічюс.

Натомість єврокомісар Штефан Фюле офіційно оголосив, що ЄС призупиняє будь-які переговори щодо ЗВТ України та ЄС, доки з українського боку не буде визначено чіткої позиції щодо потрібності Україні цих угод.

Український простір

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір