Як знайти мотивацію до дії?

Буває так, що після відвідування якогось заходу чи спостерігання за виконанням кимось своєї роботи, ми думаємо: – “Але ж я й сам/сама так можу! Чому це я маю платити за це невідомо кому?”. Частка правди в цьому є. Кожен з нас багато що вміє і ще більше може.

 

Зображення - encouragement100.com

 

Але є невеличка відмінність між тією людиною, яка проводила для слухачів майстер-клас, читала лекцію або виконувала певну роботу, і – нами, тими, хто цього не робить. Відмінність якраз і полягає у дієслові РОБИТИ.

 

У кожного є запас “геніальних” ідей, які лежать десь на поличках мозку, припадають пилом мрій, і припадатимуть ще довго, бо:
– я сьогодні дуже втомився;
– немає часу;
– немає стартового капіталу;
– мене не зрозуміють;
– мене не підтримають;
– у мене… ну ви зрозуміли. У вас неодмінно є улюблена “відмазка”, яку цілком доречно сюди вставити.

 

Чогось таки багатьом (та чого там – більшості) з нас бракує, аби не сидіти й мріяти, а перейти до справи. У людини має бути серйозна мотивація, аби почати щось робити. Вчені стверджують, що принаймні чоловіки – дуже ліниві істоти, і з тієї зони, де вони почувають у безпеці, стабільності й відносному комфорті, витягнути їх майже нереально. Щодо жінок – не знаю, та мабуть і в них таке є.

 

Дивна річ: ми можемо годинами просиджувати за онлайн-іграми, виявляючи при цьому гідну подиву наполегливість, а от зробити щось для покращення свого життя – зась. Так, річ, звісно, в азарті, але: в онлайн-іграх чи інших захопленнях нам ніщо не загрожує, не висмикує зі звичного комфортного світу, там все зрозуміло й чітко. А щоб зробити щось реальне – треба підніматись з п’ятої точки, докладати якихось зусиль, щось нове вивчити, або зробити таке, чого ніколи не робив. Це дуже важко.

 

То де ж знайти мотивацію? Як змусити себе робити щось? Не просто плисти за течією, а справді діяти? На жаль, немає ні рецептів, ні маршрутів, ні кнопок. А як було б чудово – натиснути на кнопку, й отримати купу натхнення для втілення мрії! Ой, вибачте. Це знову з розділу про сидіння на п’ятій точці…

 

Друзі! Яким чином ви мотивуєте себе на втілення своїх планів у життя? Цікаво б знати. Дякую. 

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір