Як створити сайт: Вибір основного кольору та назви

Сьогодні ще трішки про створення сайту. Читав нещодавно одну цікаву книжку – «Учебник сайтостроителя» (В. Козьков, П. Вартов, М., 2010), і знайшов там поради щодо вибору кольорів для сайту.

Дещо перефразувавши (інакше ж буде плагіат!) хочу донести цю корисну інфу й до вас, любі друзі.

А ось блог я собі можу й сам зробити, тому читаю книжки :). Отже, круті дизайнери вважають, що для правильного вибору основного кольору для дизайну сайту треба знати характеристики кольорів та найбільш поширені асоціації з конкретним кольором, що виникають у людей.

Наприклад, синій колір належить до групи холодних кольорів, асоціюється з холодом та діловим стилем, тому найкраще підійде саме для солідних ділових ресурсів, а також інформаційних порталів.

Блакитний колір теж холодний, викликає асоціації з небом, легкістю, заспокоює. Добре підійде для сайтів медичного спрямування.

Білий – це універсальний колір, який можна поєднувати з будь-яким іншим кольором, на білому тлі добре читаються чорні літери, тому білий – найкращий вибір для оформлення сайтів з великим обсягом текстової інформації.

Зелений вважається кольором життя, тому його радять використовувати для сайтів соціального спрямування.

Жовтий колір – веселий, теплий, життєрадісний, він добре привертає увагу, але не варто робити його основним кольором. Краще використати світлі відтінки жовтого. Поєднання синього та жовтого розумно зробити основними кольорами сайту туристичної фірми (особливо української 🙂 ), адже ці кольори викликають асоціацію з морем та сонцем.

Агресивний червоний колір варто використовувати там, де треба загострити увагу на чомусь дуже важливому.

А найбільш солідний класичний чорний колір варто використовувати для сайтів з дорогою продукцією, адже чорний надає тонкого відтінку елітарності. Чорний колір, як і білий, добре поєднується з усіма кольорами.

А щоб розбавити кольорову тему – декілька порад щодо вибору назви сайту. Погодьтесь, за теперішньої кількості сайтів у мережі, вибір назви – справа вже досить непроста. Автори книжки пропонують 5 порад щодо вибору назви сайту:

1) Якщо ви плануєте створити сайт певної тематики, то можна обрати одне з ключових слів та додати один з префіксів типу pro, vse, o, all, тощо. У вас вийде щось на кшталт prosoft, orybe, allavto, vsenebo.

2) Назву можна скласти з кількох слів: bookcity, seofiles, megasoft.

3) Можна використати назви певних предметів, наприклад, такі, що мають якесь прикольне значення – izba, berloga, no4ka, pyvko.

4) Дехто приєднує до тематичного слова частину назви свого міста чи села, або цифри телефонного коду: od-news, kompy048.

5) А для блогу непоганою назвою може стати ваше прізвисько або якесь слово, похідне від імені чи прізвища: vorobus 🙂

Ось такі поради закордонних сайтоархітекторів можу вам сьогодні запропонувати. Бажаю успіху!

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір