Як створити сайт: почнемо з блогу

Блог – один з найбільш поширених типів сайтів, створення якого, крім усього іншого, доступне будь-кому.

У блогах пишуть, щоб вилити душу, поспілкуватися з однодумцями, задовольнити потребу в увазі, розвинути свої здібності, і, звичайно, щоб спробувати на ньому заробити. Про причини вести блог, а також причини не вести блог ми вже писали.

А зараз ми поговоримо саме про те, як того блога собі зробити – про створення сайту, та ще й щоб на ньому можна було заробити.

Створення блогів для заробітку

99% – у будь-якому блозі, присвяченому SEO, чи чомусь подібному, ти зустрінеш хоча б один пост про монетизацію блога. Таких блогів-двійників дуже багато, вони дуже схожі один на одного і не представляють інтересу ні для кого, крім таких же оптимізаторів, які сподіваються, що хтось з необережності спалить їм цікаву тему.

Чи придбав би ти книгу, в якій автор тільки й робить, що розповідає, як він писав цю книгу і як він має намір її продати? Навряд.

Тому не повторюй помилок, намагаючись зробити з одного блогу і майданчик для продажу посилань, і мануал з того, як саме потрібно вести блог, і простір для спілкування з однодумцями. Якщо ти не фахівець з оптимізації й просування, здатний задарма давати людям поради вище базового рівня (а ти ж не фахівець, правильно? Інакше ти б цього не читав), такий блог не буде користуватися успіхом.

Вибір теми

Тобі потрібно визначитися з тематикою блогу. Є блоги про все і ні про що, або, про все, що цікаво авторові, або просто сторінки про життя блогера. Але спеціалісти кажуть, що робити блог про все відразу – це помилка для монетизатора. У справі заробітку, аби блог мав успіх та приносив прибуток, треба робити його тематичним. І не просто тематичним, а за певними принципами:

– блогів подібної тематики повинно бути мало. Якщо подібних блогів багато, то цю тему можна брати лише у випадку, якщо усі конкуренти – геть відстійні;

– тема має бути комерційною. Треба вже з самого початку спробувати передбачити, хто буде готовий рекламуватись на твоєму блозі;

– тема має бути «гарячою», тобто, активно обговорюватись у соцмережах та ЗМІ;

– головне: тема має бути цікавою для тебе настільки, щоб ти міг регулярно і з задоволенням про неї писати. Гарний блог з-під палиці не зробиш.

Доменне ім’я і двигунець

Для ефективного продажу посилань блог краще розмістити на окремому домені другого рівня. Щоправда, деякі популярні безкоштовні блогоплатформи дозволяють отримувати певий прибуток з Google Adsense або Яндекс.Директ, однак прибуток з цього виявляється, зазвичай, не досить великим.

Який двигунець вибрати?

Я раджу той, що є зараз найпопулярнішим у світі – WordPress. Його частка серед всіх сайтів на сьогоднішній день, здається, більше 55%. Свою популярність WordPress заслужив недарма: його просто встановити і налаштувати; для нього розроблено безліч плагінів і шаблонів для розширення функціональності; контент легко публікувати, оновлювати і переносити з сайту на сайт. Безліч хостерів пропонують свої послуги по розміщенню сайтів на цій платформі, наприклад – оцей. До недоліків WordPress можна віднести велике навантаження на сервер при великій відвідуваності, та… постійний спам в коментарях.

Є ще такий недолік, як розміщення одного й того ж посту у кількох місцях: в загальному архіві записів, на сторінці запису, у списку постів за місяць, тощо. Всі повторення тексту бажано прибрати від індексації і залишивши роботу тільки текст статті сторінці запису.

Модифікації двигунця

На опис всіх корисних плагінів, які допоможуть спростити регулярне ведення блогу на WordPress піде не один десяток статей. До того ж, усі додатки до цієї популярної платформи є у вільному доступі та з докладними описами, наприклад, ось тут. Головне – не перевантаж свій блог, а встановлюй лише ті плагіни, що реально потрібні. Перевантаженість плагінами може запросто покласти двигунець.

Оновлення блогу

Щоб блог користувався популярністю, украй необхідно, аби він регулярно оновлювався. Важливо знайти гарне співвідношення між кількістю і якістю. Блоги, де нові пости з’являються рідше, ніж хоча би раз на два тижні, виглядають занедбаними. З іншого боку, якщо ти будеш постити щодня десяток паплюжних заміток ні про що – хто їх буде читати? Для такого «добра» є Твіттер 🙂

Семантичне ядро

Якщо у блогу немає чіткої тематики, ключові слова до його змісту підібрати досить складно, а відтак, ще складніше зосередитися на їх просуванні. А ми ж дійшли висновку, що блог, який має заробляти гроші, просувати в пошуковиках треба. Без чіткого семантичного ядра просувати блог в пошукових системах неможливо. Висновок: вибери конкретну тему для свого блогу і зосередься на ній. Якщо аж свербить – так хочеться писати про різні теми – зроби, кінець-кінцем, десяток блогів, і пиши, скільки влізе.

Семантичне ядро може мати постійну і змінну частину. Наприклад, в блозі про кіно до змінної частини входитимуть назви нових фільмів. Інтерес до прем’єр, як правило, тримається декілька місяців, після чого спадає, тому зникає й сенс просування за цими ключовиками. Цей приклад – лише приклад. Блогів про кіно теж достатньо 😉

Коментарі

Сказати чесно, дехто з блогерів для створення видимості коментування користується ботами. Це для того, аби показати, що блог живе, його хтось читає, і комусь це цікаво. Ти й сам розумієш, що боти не можуть написати щось більш осмислене, ніж «Класний пост, афтар жжот!». Коментування вручну – єдиний спосіб пожвавити блог. І бажано, щоб це був не один коментатор 🙂

RSS

Значна частина користувачів читають оновлення улюблених сайтів через RSS-рідери. Тому, не полінуйся додати на сайт RSS, що містиме повні копії статей або їх заголовки. RSS теж краще закрити від індексації.

Зовнішні посилання

Структура переважної кількості блогів така, що більшість сторінок мають другий або третій рівень вкладеності. З іншого боку, більшість бірж посилань працюють лише зі сторінками з рівнем вкладеності не більше трьох. Це означає, що в блогах можна продавати посилання майже з усіх сторінок, не порушуючи природну структуру сайту.

Для білого просування блогу працюють ті ж рекомендації, що і для інших сайтів. З ними можна ознайомитись безпосередньо на сайтах пошукових систем – і Google, і Яндекс публікують свої рекомендації веб-майстрам. Посилання з блогів зазвичай вважаються природними, особливо, якщо підходять за тематикою. Тому блог на популярну тему має багато шансів на те, що посилання з нього будуть добре розкуповуватися.

Труднощі

При створенні блогу для людей одні з основних початкових труднощів – це проблеми з пошуку читачів. Для блогів на популярних блогохостингах зазвичай достатньо додати у друзі користувачів зі схожими інтересами, написати кілька статей в популярні співтовариства та час від часу відзначатися в коментарях. Загалом, цього буде достатньо для того, щоб отримати кілька десятків/сотень постійних читачів. Звичайно, блог повинен бути цікавим, і регулярно поповнюватися актуальною інформацією.

Проблема № 2 – проблема мотивації. Для серйозного потенціалу щодо монетизації блог повинен мати вік хоча би півроку. Отже, ти маєш бути готовим довгий час вести блог без натяку на прибуток. Але, якщо дбайливо розвивати своє творіння протягом цих півроку, далі він буде працювати на вас і приносити з кожним тижнем все більше. Якщо брати для прикладу продаж посилань, за умови великого тИЦ та стабільної довіри з боку пошуковиків, посилання з кожної нової сторінки будуть розкуповуватися досить швидко. Тут вже мотивації тобі буде не позичати 🙂

Корисно

Якщо ти вирішиш вести блог на standalone-платформі, та ще й захочеш (ну, раптом так станеться) підвищити його популярність – налаштуй ретрансляцію постів з основного блогу на популярні блогоплатформи, такі як ya.ru, li.ru, lj.ru, blogger.com. Записи треба транслювати не повністю, а у вигляді анонсів статей (дуже бажано – іншими словами, ніж у самій статті) з посиланням на основний блог. Ось, наприклад, додавати анонси можна у ЖЖ-спільноту «Українські блогери». Так будуть розкручуватись і ці допоміжні блоги, і основний, що отримає значну частку аудиторії з усіх блогоплатформ.

Оце такий невеличкий мануал зі створення власного сайту з перспективою заробітку на ньому. Усі невисвітлені питання будуть надалі розкриватись, а про все що тебе цікавить, ти можеш запитати у коментарях. Так ти значно швидше отримаєш відповідь на своє питання.

Успіху!

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір