Відбулося офіційне відкриття знаменитого Сорочинського ярмарку, що проходить на Полтавщині з 18 по 24 серпня включно.

На урочисту церемонію завітав губернатор області Віктор Бугайчук та представники деяких політичних партій.

Натомість представники районної Миргородської та Великосорочинської сільської рад проігнорували захід, акцентуючи увагу на недоцільності проведення подібного свята під час війни. На візит представників влади з Києва годі було й розраховувати, адже ярмарок викреслили зі списку національних заходів.

Попри популярність Сорочинського ярмарку, цього року гостей дуже мало. Багато торгових яток просто пустують. Організатори ярмарку пояснюють порівняну «безлюдність» народного дійства тим, що відвідувачі не встигли доїхати, і прогнозують, що вже за кілька днів ситуація кардинально зміниться.

Місцеві жителі чи не вперше з моменту поновлення ярмарку (з 1966р.) незадоволені проведенням свята в той час, коли за кілька сотень кілометрів гинуть українці. Є в гоголівських земляків і певні побоювання щодо можливих терактів.

До речі, про теракти. Цього року на ярмарку можна спостерігати небачені для нього заходи безпеки. Загони міліціонерів у повній амуніції, озброєних автоматами, патрулюють околиці селища, ретельно перевіряють всі автомобілі, навіть ті, які мають спецперепустки. Також міліція патрулює територію самого ярмарку.

Організатори свята, розуміючи те, що захід проводиться в складні для нашої держави часи, пообіцяли по завершенні дійства виділити значну суму коштів на потреби армії. Також по всій території ярмарку можна побачити прозорі урни для пожертв на підтримку військових.

Головним гаслом ярмарку став вже популярний лозунг «Україна єдина». Кожна торгова ятка прикрашена синьо-жовтим прапором. На прилавках можна побачити безліч сувенірів з українською символікою.

Традиційні феєрверки та дискотеки цього року скасовані. Хоча заплановані вечірні концерти за участю українських артистів не відміняються. Але завершуватись кожен концерт буде хвилиною мовчання та вшануванням загиблих патріотів.

Олена Білик
deadflowers0104@gmail.com

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment