Останнім часом зусилля багатьох сил і осіб спрямовані на погіршення стосунків як між поляками й українцями, так і між нашими державами.

Постійні конфлікти, інциденти, “війна з пам’ятниками” з обох боків не могли не погіршити ставлення поляків до українців. Тому зараз погляди поляків на українців досить складні й неоднозначні, інформує www.tvp.info.

Загалом позитивно сприймають українців 27% громадян Польщі. Разом з тим майже стільки ж – 25% – ставляться до українців негативно.

Показники не дуже добрі, особливо порівняно з попередніми роками.

Одначе слід зауважити, що серед усіх можливих мігрантів українці мають найвищий рівень позитивного й найнижчий – негативного ставлення.

Скажімо, до вихідців з африканських країн 15% поляків ставляться позитивно, а 50% – негативно. А якщо йдеться про сирійців чи іракців – бачити їх десь поряд погодилися б лише 7-8% поляків, тоді як до 70% категорично проти такого сусідства.

Варто зазначити також, що ставлення до українців залежить від рівня особистих контактів. Наприклад, поляки, які особисто знають когось із українців, відгукують про наш народ значно краще, ніж ті, хто тільки бачив або чув. Найгірше ж ставлення – у громадян Польщі, які ніколи не контактували з українцями.

Як ми пам’ятаємо, деякі радикальні польські угруповання останнім часом внадилися руйнувати українські місця пам’яті в Польщі. Час від часу в країні проводяться проросійські й антиукраїнські акції, місцями досить масові. Разом з тим польські компанії все більше хочуть залучати до роботи українців, а посадові особи публічно виступають проти дискримінації українців у Польщі.

Але все частіше і в Україні стаються напади на польські установи й пам’ятні місця – і це при тому, що рівень позитивного ставлення до Польщі й поляків значно вищий в Україні, ніж ті польські 27%, про які загадано вище, а рівень негативу до поляків – значно нижчий за їхніх 25%. За деякими опитуваннями, 55% українців ставляться до поляків добре й дуже добре, а 8% – погано.

Поділитися:
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Shares

Leave a Comment