Windows 8 поширюється, ціна на неї знижується

Підсумки двох місяців 2013 року свідчать, що присутність Windows 8 на комп’ютерах поступово розширюється. Крім цього, зростає й частка Windows 7, хоча в січні її зросмтання й зупинилося – вперше за весь час після релізу.

 

Зображення: argumentua.com

 


 

У лютому ОС Windows 8 складала 2,79% від усіх ОС, встановлених на комп’ютерах у світі – це на 0,43% більше, ніж у січні. Динаміка слабенька, набагато слабша, ніж було б приємно компанії Microsoft. У грудні минулого року приріст частки Windows 8 складав 0,66%.

 

Надзвичайно популярні останнім часом стали темы для windows 8, які розробляють вже буквально на кожному кроці, і все більше їх представлено на різноманітних сайтах в Інтернеті.

 

А серед ОС впевнене лідерство, як і раніше, у Windows 7, показник поширення якої наразі становить 44,55%, місячний приріст склав 0,07%. А ще в січні ця операційка дуже “просіла”, втративши 0,63 відсотка. Втім, це не заважає їй залишатись найбільше розповсюдженою в світі, хоч фахівці і вважають, що позначки у 45% їй вже не витягнути. Хоча, помилятись можуть усі…

 

Дуже втратила свої позиції Vista, частка якої у другому місяці цього року знизилася на 0,07″ і тепер становить лише 5,17%. Експерти вже передбачають швидке падіння її показникі в і до 5%, пов’язане зі припиненням підтримки цієї ОС компанією.

 

Вже не так далеко й той день, коли покотиться униз Windows XP, хоч і встановлено цю “операційку” ще й досі аж на 39 відсотках комп’ютерів у всьому світі.

Загалом операційними системами з родини Windows керується майже 92% різноманітних комп’ютерів у світі, OS X контролює лише 7,71% ринку, а Linux – 1,21%.

 

Але навіть за таких розкладів Microsoft не збирається заспокоюватись і готується до чергового удару – зниження цін на ліцензії Windows 8. Компанії здається, що попит на цю ОС заслабкий, тож менеджмент софт-гіганта планує знизити вартість ліцензій для виробників планшетних комп’ютерів і ноутбуків певних категорій. Наприклад, для виробників ноутбуків, нетбуків, планшетів і гібридів з екранами діагоналлю до 10,8 дюймів Microsoft планує скинути 20 доларів від старої ціни, та ще й додати планшетну версію Office 2013 безкоштовно. За чутками одна OEM-ліцензія на Windows 8 зараз коштує 80-100 дол. США.

 

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір