У Литві з 7 жовтня припинено трансляцію «Першого балтійського каналу», який транслював програми російського Першого каналу в країнах Балтії, повідомляє Delfi.lt.

 


 

Підставою для зупинки трансляції став випуск програми «Людина і закон », що вийшов в ефір 5 жовтня. Як заявили в компанії Cgates (другому за величиною постачальнику послуг кабельного телебачення в Литві), після виходу програми до компанії надійшло безліч скарг від телеглядачів, які заявляли про спотворення фактів вільнюських подій січня 1991 року.

У Cgates не виключають, що зміст передачі порушив литовські закон, і припинили ретрансляцію програм «Першого каналу» до того часу, доки не отримають роз’яснень ПБК та литовських інстанцій. Як пояснили в компанії, після отримання пояснень Cgates може відновити трансляцію.

Раніше 7 жовтня Комісія з радіо й телебачення Литви повідомила, що почала розслідування щодо програми «Людина і закон», в якій було «спотворено та тенденційно представлено факти про події 13 січня 1991 року». А член Сейму консерватор Раса Юкнявічєне, за повідомленням Delfi.lt, запропонувала відкликати ліцензію ПБК.

Січневі події у Вільнюсі відбулися менш ніж через рік після того, як Верховна Рада Литви оголосила про вихід республіки зі складу СРСР 11 березня 1990 року. Незалежність Литви, однак, не була визнана СРСР. У січні 1991 року в країні почалися акції протесту. 8 січня прем’єр-міністр Литви Казимира Прунскєне оголосила про відставку її уряду. Наступного дня в республіку було спрямовано спецпідрозділи, які захопили стратегічні об’єкти. У ніч на 13 січня дві колони радянської бронетехніки попрямували до центру Вільнюса. Під час штурму телевізійної вежі при зіткненні мітингувальників з радянськими військовими загинули 14 людей. Понад 600 людей було поранено.

Після січневих подій у Вільнюсі співробітники спецслужб називали зіткнення результатом провокації. Відповідальність за подію не взяв на себе ніхто з уряду СРСР.

 


 

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment