Виборчі махінації: за Клінтон проголосувало 800 тисяч негромадян, – розслідування

Хілларі Клінтон отримала понад 800 тисяч голосів від негромадян під час голосування на виборах президента США 8 листопада 2016 року.

Це далеко від кількості в 5 мільйонів, що наводить у своїх виступах Дональд Трамп, та все ж підтверджує звинувачення у шахрайстві, які він висловлює на адресу Хілларі Клінтон, пише Роуен Скарборо з The Washington Times.

Політолог Джессі Річман зі своїми колегами з Університету «Олд Домінінон» (Норфолк, Вірджинія) провів розслідування голосування негромадян і оприлюднив його висновки.

Результати розслідування свідчать, що з приблизно 20 мільйонів негромадян у США на останніх виборах голосувало 6,4%. Річман вирахував, що в підсумку Хілларі Клінтон отримала близько 830 тисяч голосів негромадян. Загалом же у всенародному голосуванні вона випередила Дональда Трампа на 2,8 мільйона голосів.

Фахівці вважають, що голосування негромадян не мало вирішального впливу на результати виборів. Але їхнє розслідування надзвичайно важливе, оскільки викриває одразу кілька проблем: недостатню захищеність американської виборчої системи, де на загальнонаціональних виборах можуть проголосувати особи, які не мають права голосу, проблему фактичної неможливості довести факти фальсифікацій, як, утім, і неможливість ефективно спростувати звинувачення у махінаціях.

Поки що невідомо, які наслідки матиме оприлюднення цієї інформації, але цілком імовірно, що такі дані стануть в пригоді адміністрації президента Трампа у боротьбі з опонентами.

Євген Шкодун

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір