14 жовтня 2014 року історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка спільно з Представництвом Київського проекту Інституту Кеннана при Центрі ім. Вудро Вільсона провів круглий стіл на тему “Нове врядування для нової України”.

У заході взяли участь директор Центру інтервенційно-соціологічного аналізу у паризькій Вищій школі соціальних наук професор Мішель Вівйорка, директор Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, академік НАН України Мирослав Попович та директор Київського офісу Інституту Кеннана, кандидат філологічних наук Ярослав Пилинський.

Паризький гість Мішель Вівйорка провів історичні паралелі між Україною та Францією, розповів про шляхи становлення Франції як могутньої держави, наголосив на проблемах європейського розвитку: “В Європі є економічні та культурні слабкості. Настане час і Україна увійде до Європи, але Європа дає не лише рішення, а й проблеми. Але Франції було трохи легше, не неї не тиснули сусідні держави, чого не можу сказати про взаємини між Україною та Росією”.

 

 

З М. Вівьоркою погодився і Я. Пилинський. Він у своєму виступі процитував відому українську письменницю і громадського діяча Ірену Карпу: “Важливо, щоб кожна людина будувала Європу в себе в голові. І більше буде залежати від поваги одне до одного, аніж від боротьби з корупцією на якихось вищих рівнях. Кожен громадянин має зрозуміти, що біда – це не тільки Янукович чи генпрокурор, який краде, чи продажний суддя. Бо такий Янукович сидить в кожному ЖЕКу!” Але додав, що корупція – рідна сестра будь-якої влади, і з цим потрібно боротися негайно: “Звісно, це питання не одного місяця, навіть не одного року, але якщо ми почнемо зараз, то зможемо швидко, а головне ефективно очистити країну від корупції та хабарництва”.

Загалом усі присутні погодилися, що ми занадто багато покладаємо надій на президента, депутатів та політиків. Якщо почнемо з самих себе, то викорінимо цю хворобу назавжди. “Новий господар, новий пан, новий президент, мер зможе все змінити? Ні! Якщо ми досі не почали з кожного з нас, то не зможемо змусити зробити це політиків”, – наголосив Я. Пилинський.

“Нещодавні події показали, що Україна може і хоче розвиватися, ви на правильному шляху, успіхів!”, – побажав нам французький професор Мішель Вівйорка.

Dasha-BavzalukАвтор статті і фото:

Дар’я Бавзалук

журналіст відділу “Суспільство”
 м. Київ
 
 
 

 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment