У прес-центрі АТО повідомили, що за останню ніч так зване “перемир’я” на сході України порушувалося 5 разів з боку російських військових угрупувань.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що мирний план підтримується Україною, ЄС та іншими демократичними країнами. Проте якщо цей мирний план закінчиться так само, як і всі попередні, то в України іншого шляху не буде, наводить його слова uainfo.org . Воєнний стан для України означатиме те, що керівництво країною передається військовим.

Фактично це стан війни. Хоча юридично війни у нас немає, насправді вона є.

Уведення воєнного стану, може, й збентежить європейських демократів, проте в держави немає іншого вибору, вважає Яценюк.

Що передбачає введення воєнного стану?

Закон про воєнний стан в Україні прийнято 2000 року. Ним передбачено можливість введення такого стану у разі агресії чи загрози збройної агресії проти України.

Воєнний стан вводиться в дію указом Президента України за поданням Ради національної безпеки та оборони України.

Воєнний стан може вводитися як на всій території України, так і в окремих регіонах. Військове командування отримує можливість разом з органами влади залучати громадян до суспільно-корисних робіт.

Під час воєнного стану запроваджується комендантська година, тобто забороняється перебування поза приміщеннями пізніше визначеного часу. Військовим надається право перевіряти у людей документи та оглядати їхні особисті речі.

Військове командування може використовувати для воєнних потреб телецентри, друкарні, телерадіостанції тощо.

Протягом терміну дії воєнного стану не дозволяється зміна Конституції України чи її окремих положень, проведення виборів Президента та народних депутатів України, всеукраїнських та місцевих референдумів.

Тетяна Борисюк

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment