Вікіпедія-ДН

Вікіпедія

Інтернет-новини: 15 січня відзначає свій 11-й День народження найпопулярніша мережева енциклопедія – Вікіпедія. ЇЇ знають практично всі користувачі Інтернету. Дійшло до того, що посилання на Вікіпедію вставляють навіть до наукових статей 🙂

 

Предком Вікіпедії був англомовний проект Nupedia, всі статті для якого писали професійні науковці. 10 січня 2001 року один з керівників проекту Ларрі Сенгер запропонував для прискорення розвитку енциклопедії застосувати принцип “вікі”. 15 січня 2001 року відбулось офіційне відкриття Вікіпедії – як майданчика для розробки й підготовки матеріалів, що в подальшому мали публікуватись на Nupedia. Вже до кінця 2001 року Вікіпедія мала близько 20 000 статей у 18 мовних розділах. 2002 року було оголошено, що Вікіпедія не транслюватиме рекламу, а сайт було перенесено з www.wikipedia.com на www.wikipedia.org.

 

На сьогодні Вікіпедію можна вважати найповнішою енциклопедією з усіх, що будь-коли створювались, вона має більше 280 мовних розділів та є одним з найвідвідуваніших сайтів у світі.

 

Незважаючи на досить снобську, навіть я б сказав – жлобську поведінку деяких редакторів Вікіпедії (зокрема, української та російської редакцій), треба відзначити, що український розділ Вікіпедії зараз розвивається чи не найдинамічніше у світі. Кількість статей швидко росте й дає надію на входження до десятки найбільших мовних розділів, а темпи росту популярності – на другому місці після китайського розділу**.

 

Отож, навіть не полюбляючи Вікіпедію, вважаю за потрібне привітати колектив авторів, редакторів та користувачів з усього світу з такою подією – 11-ю річницею існування Вікіпедії. Маю надію, що вона таки скоро не закриється, як погрожували керівники проекту 🙂

 


 

 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір