Антон Мирзін — графік з Пермі, який не може повернуся на батьківщину через політичні репресії. Він створив серію плакатів на підтримку України проти російської окупації. Серед художньої та інтернет-спільноти Антон відомий під ніком Paperdaemon Chaognostic.

У своїй творчості митець підтримує українців у їхніх визвольних змаганнях і засуджує російську військову агресію проти нашої країни. Через громадянську позицію на батьківщині за ним почали стежити, збирати на нього компромат. Наразі художник очікує надання політичного притулку в Україні. Тимчасово живе в Києві, створює нові плакати. У Львові відкрилася експозиція частини його творчого доробку.

Тридцять плакатів, що розмістилися на стінах тераси львівського пабу L’UFT, мають антиімперську, проукраїнську та революційну тематику.

Як зазначає сам автор: “Мені дуже приємно за тих, хто позитивно оцінює мої роботи, особливо в Росії. І не тому що «хвала не отрута», а тому, що ці люди зробили правильний вибір у своєму житті. Цього разу під критерієм «правильності» я розумію прагнення до свободи і волі від всіляких нав’язливих кліше, установок, штампів та ідеологій — як окремої людини, так і цілого суспільства, наразі — українського суспільства, яке прагне стати окремою політичною нацією. На жаль, я не можу бути присутнім на вернісажі у Львові, бо перебуваю в процесі отримання статусу політичного біженця в Україні, тому маю залишатися в Києві. Бажаю усім гостям і відвідувачам бойового настрою, залізної витримки і нескінченної волі, якої, втім вам і так не позичати”.

Організатори ж зазначають, що після закінчення експозиції плакати можна буде придбати, а виручені кошти підуть на лікування українських військових.

Виставка триватиме до кінця червня.

Ігор Галущак

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment