Трієнале «Український Зріз. Лиман» вдруге представлятиме сучасне українське мистецтво за кордоном. Більше 100 творів 40 українських митців експонуватимуться у галереях Любліна упродовж жовтня 2013 року.

 


 

Проект відкриватиметься 2 та 3 жовтня у Любліні та охопить декілька галерей міста, зокрема:
Warsztaty Kultury, галерея Gardzienice, галерея Labirynt 2, Центр культури в Любліні, галерея Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Ця подія обіцяє стати одною з найважливіших цьогорічних презентаційних акцій у сучасному мистецтві України та Польщі.
Це вже не перший проект, який Мистецьке об’єднання «Дзиґа» та Інститут Актуального Мистецтва здійснюють за межами України. Серію проектів культурного обміну було розпочато із «Варштатами культури» Центру культури Любліна 2008 року фестивалем «L2». У серпні-вересні цього року подібна акція мистецького обміну відбулась у Львові, коли одночасно було відкрито виставку-презентацію «Українського зрізу», виставку польського мультимедійного мистецтва «Ре:ремінісценції, ремікс, рефлексія» та представлено проект «Схід культури/ Wschód Kultury». Тепер відкриття трієнале буде провідною подією роботи Конґресу Східноєвропейських ініціатив, що з 2 по 6 жовтня відбудеться в Любліні.

 


 

«Український зріз» – це бажання, потреба, необхідність побачити себе збоку. Для проекту найважливішим є показати українське сучасне мистецтво за межами нашої країни, побачити реакцію з боку, відчути сторонній погляд, почути аналіз та критику глядача з іншого середовища, з інакшим світоглядом.

Куратор проекту Володимир Кауфман: «Першa трієнале «Український зріз» у 2010 році була спробою самоідентифікації. У теперішній трієнале для нас є важливим процес самоаналізу. І в цьому контексті показовим є вибір теми цьогорічного «Українського зрізу» – це лиман, яка є радше конструктивною, ніж ідеологічною».

У проекті беруть участь: Василь Бажай, Михайло Барабаш, Юрій Білей, Антон Варга, Артем Волокітін, Андрій Гуменюк, Володимир Кауфман, Алєвтіна Кахідзе, Павло Ковач (junior), Володимир Костирко, Ростислав Котерлін, Тарас Котляр, Віктор Лавний, Андрій Лінік, Павло Маков, Микола Малишко, Микола Масенко, Віктор Мельничук, Ігор Перекліта, Олег Перковський, Сергій Петлюк, Євген Равський, Сергій Радкевич, Олександр Рідний, Олександр Ройтбурд, Андрій Сагайдаковський, Роберт Саллер, Тіберій Сільваші, Лариса Стадник, Анатоль Степаненко, Володимир Стецькович, Анатолій Татаренко, Олег Тістол, Володимир Топій, Руслан Тремба, Стас Туріна, Анатоль Федірко, Олекса Фурдіяк, Ярослав Футимський, Наталка Шимін.

Сама технологія експонування проекту також нагадуватиме лиман. Це буде одна велика та кілька окремих жанрово окреслених експозицій в різних галереях Любліна. Робота над проектом тривала більше року. За цей час було розроблено концепцію трієнале, запрошено митців та вибрано твори, видрукувано ґрунтовний тримовний каталог «Український
зріз: сучасне українське мистецтво». Презентація проекту в Україні відбулась 30 серпня у Львівському Палаці мистецтв під час фестивалю «Дні мистецтва перфоманс у Львові».

 


 

Джерело: http://az-art.com.ua/

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment