Вибухи у центрі Херсона

27 грудня 2014. – Херсон несподівано потрапив до епіцентру уваги українських медіа та громадськості. Це пов’язано з вибухами, які, за свідченнями очевидців, сталися між 11.00 і 11.15 в районі Центрального ринку, на перехресті вулиць Карла Маркса та Белінського.

Ось як описує ситуацію дівчина, яка мимоволі стала свідком цієї події:

“Я йшла вулицею Белінського в напрямку Центрального ринку. На вулиці було доволі людно. Раптом перехожі почули досить сильний вибух, від якого спрацювала автомобільна сигналізація. Подумавши, що це може бути якась петарда чи інша піротехніка, яку час від часу, трапляється, підривають підлітки, люди далі йшли своєю дорогою, особливої уваги не звернули. На розі Белінського і Карла Маркса, де магазин «Кібернетик», обмінник і ломбард, я помітила якесь явне пожвавлення руху. Декілька чоловіків (як я зрозуміла згодом, теж випадкові свідки) перегородили рух на тому відрізку, не підпускаючи до магазинів, і порадили йти далі протилежним боком вулиці Карла Маркса. У людей, що торгують поблизу і стали свідками вибуху, почалася паніка. Вони наперебій викрикували, що якийсь молодий чоловік з рюкзаком поклав посеред дороги пакет і кинувся навтьоки. Пакет вибухнув (ми якраз цей вибух і чули), а чоловік забіг до обмінника. Звідти за мить стали вибігати люди, а ще через декілька секунд стався другий вибух. Зчинилася метушня. Ніхто нічого не розумів. Надійшла інформація, що окрім чоловіка, який нібито підірвав себе, є ще жертви. Стали викликати міліцію, яка, на диво, приїхала досить оперативно. За п’ять хвилин міліціонери були на місці і принаймні пояснили, що жертв, окрім того юнака, який себе підірвав, більше немає. Місце оточили і люди стали потроху розходитися”.

За словами чоловіка, що саме у той час перебував в обміннику, до приміщення забіг молодик і оголосив, що у нього тротил і що присутні мають 15 секунд, щоб покинути будівлю. Дівчина, що там працювала, знепритомніла. Імовірно, її зомління і стало підставою для пліток про буцімто інші жертви.

“Швидка” теж прибула досить оперативно й підтвердила один смертельний випадок. Чоловіка, який підірвав себе, буквально довелося збирати по частинах, хоча вибух в обміннику був не надто потужний, адже вікна й двері вціліли.

Причини й мотиви цього інциденту з’ясовуються. Особа загиблого чоловіка встановлюється.

Галина Назарова

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір