Кожного дня українські військові, що борються за нашу країну і допомагають вижити їй у страшному двобої, дедалі більше самі потребують всебічної допомоги.

Колектив Національного університету “Львівська політехніка” вирішив не лишатися осторонь державної проблеми і провів збір благодійних коштів на підтримку українських героїв, що постраждали, захищаючи свою Батьківщину, в умовах бойових дій із сепаратистами та російськими агресорами. Збір коштів розпочався ще у грудні 2013 року, коли допомоги потребував Євромайдан. А опісля продовжився, щоб підтримати військових в зоні АТО. Особливо плідним став благодійний концерт, що відбувся в університеті 21 жовтня. Силами художніх колективів університету було зібрано 30 тисяч гривень. А взагалом, в благодійній скарбничці Львівської політехніки нараховувалось близько 928 тисяч гривень. Як заявила голова університетського товариства “Просвіта” професор Христина Бурштинська, на підтримку Євромайдану витрачено 105 тисяч гривень. 276 тисяч гривень отримали родини загиблих і поранених у боротьбі із злочинним режимом Януковича. На 292 тисяч гривень закуплено бронежилетів для вояків у зоні АТО.

А нещодавно “Львівська політехніка” передала окружному військовому шпиталю апарат штучної вентиляції легенів, що призначений для поранених військових. Про це інформує uainfo.org . Відбулося це 28 жовтня перед черговим засіданням вченої ради Національного університету в актовій залі головного корпусу НУ “Львівська політехніка”.

Вартість апарату становила 245 тисяч гривень. До збору коштів на потреби Українського війська долучилися практично всі працівники Національного університету “Львівська політехніка”. Цей прилад ректор університету Юрій Бобало урочисто передав військовим лікарям. За словами головного анестезіолога шпиталю полковника медичної служби Степана Горобчука подарований апарат є найсучаснішим. Він дозволить врятувати життя багатьом пораненим і зменшити випадки каліцтва. Його можна використовувати не лише у стаціонарних, а й у польових умовах — у машинах, літаках та гелікоптерах…
Залишок благодійного фонду на користь військовиків АТО нині становить 18 тисяч гривень. Про це повідомила Христина Бурштинська. Відтак товариство “Просвіта” ініціюватиме подальший збір коштів на потреби українського війська, а “Львівська політехніка” на власному прикладі надалі вчитиме студентів, що таке патріотизм та милосердя.

Вікторія Мезенцева

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment