У Львові згадали давню, але добру традицію збору коштів для потреб зміцнення українського війська. Адже до входу у міську Ратушу повернувся Львівський Лицар – макет статуї, вирізьбленої з суцільного липового стовбура у 1916 році скульптором Яном Юліушем Нальборчиком.

Її оригінал нині зберігається у Чорній кам’яниці львівського Історичного музею. У роки Великої війни кожен із мешканців Львова, хто давав пожертву на покращення обороноздатності війська, мав право забити металевий цвяшок в обладунки цього Лицаря, зміцнити його й тим самим зміцнити військо.

«Я надзвичайно вдячний львівській громаді за підтримку, за той креатив, який вони виявляють, і за те, що, перебуваючи на Сході, ми відчуваємо опіку нашої громади. Адже, коли ти там тривалий час, а приходять приємні звістки про допомогу для наших бійців, чи то Збройних Сил, чи Національної гвардії – це дуже багато значить. Я дуже радий, що мені випала честь сьогодні бути тут, брати участь у цій акції. Хочу подякувати вам від усіх моїх бойових товаришів-побратимів, які зараз перебувають у госпіталях на лікуванні», – звернувся до громадськості капітан Тарас Милян, учасник АТО, поранений львів’янин, який повернувся зі Сходу України для відновлення здоров’я.

Андрій Садовий, міський голова Львова, чий будинок нещодавно зазнав обстрілу з гранатомета, зазначив: «Сьогодні вся економіка нашої держави повинна бути переведена на військові рейки. В Україні війна. Треба збільшувати замовлення на бронетанкові заводи, на авіаційні заводи. Кожна громада у кожному місті повинна сьогодні зробити переорієнтацію в сторону підтримки наших збройних сил. Це ми й робимо як міська влада. Зараз у термінологію львів’ян увійшли слова, яких ми раніше не знали й не вживали: термовізор, коліматор, ноктовізор. Сьогодні ми навіть знаємо, скільки це коштує. Величезна кількість волонтерів з усієї України допомагає нашим воякам на Сході настільки, наскільки може, допомагає, щоби вони вернулися живі-здорові, щоби краще могли оберігати нас з вами і нашу Батьківщину».

Слід зазначити, що ця незвична акція зібрала навколо себе чимало присутніх. А першими символічними металевими пластинами із викарбуваним на них Тризубом вартістю в сто гривень зміцнили обладунки Лицаря-оборонця Андрій Садовий і Тарас Милян. Згодом до них долучилися представники засобів масової інформації, звичайні львів’яни та представники з інших областей України.

Зібрані таким оригінальним чином кошти, зокрема, будуть скеровуватися на купівлю оптико-електронних приладів для візуалізації температурних полів та вимірювання температури, що вкрай необхідні нині військовослужбовцям, задіяним в АТО.

Ігор Галущак
igala@ukr.net
Фото прес-служби ЛМР

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment