В Інтернет виклали фрагменти Сувоїв Мертвого моря

Оцифровані фрагменти легендарних Сувоїв Мертвого моря, що є добіркою біблійних та апокрифічних текстів початку нашої ери, відтепер можна знайти в мережі.

 

Фото - google-ukraine-blog.blogspot.com

 

За інформацією NBCNews, в онлайн-доступ викладено більше 5 000 фрагментів текстів у вигляді зображень з високою чіткістю. Виконавцем проекту став Ізраїльський департамент старожитностей, допомогу надавала корпорація Google .

 

Цифрові копії текстів створювалися із застосуванням новітньої інфрачервоної технології, при цьому кожна ділянка документу фіксувалася у шести хвильових діапазонах, після чого отримані зображення зводилися до однієї картинки.

 

Вперше фрагменти Кумранських сувоїв (інша назва Сувоїв Мертвого моря) були оприлюднені в мережі ще у вересні 2011 року, звідтоді й здійснювалася робота з оцифрування всього комплексу пам’яток.

 

Довідка: Сувої Мертвого моря було знайдено 1947 року в печерах неподалік стародавнього поселення Кумран на березі Мертвого моря. Археологи й палеографи датують документи періодом з III ст. до н. е. по I століття н. е. Вважається, що це – найдавніші з відомих нині копій біблійних текстів.

 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір